Relacja z Koncertu Listopadowego 2018

Początek Sezonu – Koncert Listopadowy 2018

Sezon artystyczny zapoczątkowaliśmy koncertem Listopadowym. Wydarzenie odbyło się w dniu 17 listopada 2018 r. w Dworku Fangora w Powsinie. Koncert odbył się we wspaniałych warunkach. Była to okazja aby zobaczyć ogród w całej okazałości, z tysiącami kwiatów i roślin, które były oświetlone jesiennym słońcem. W starym pałacu wybrzmiewały dźwięki. Pałac w ogrodzie botanicznym jest idealnym miejscem do organizowania koncertów i spotkań. Ogród botaniczny stał się dla ludzi miejscem relaksu i spokoju. Pałacyk Fangora w ogrodzie botanicznym zapewnił do tego idealne warunki.

Niestety z powodów technicznych utraciliśmy nagrania z tego koncertu. Aby zapoznać się z materiałami z innych koncertów zapraszamy do naszej Galerii Koncertów.

Rozświetlony jesiennym słońcem Ogród Botaniczny stanowił pogodne tło występów naszych uczniów, którzy dzielili się radością muzykowania z licznie zgromadzonymi słuchaczami. Listopadowy to koncert, który odbywa się co roku w ogrodzie botanicznym pałacu, rozświetlonym słońcem i pięknym ogrodem.

Program koncertu charakteryzował się bogato skomponowanym repertuarem. Mieliśmy okazję słuchać uczniów grających proste miniaturki muzyczne, którzy właśnie rozpoczęli naukę, ale także na sali wybrzmiewały utwory wielkich kompozytorów epoki klasycyzmu i romantyzmu. Podobnie do innych naszych koncertów uczniowie mieli szanse sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, na scenie.


Klasę fortepianu Julii Leviuk reprezentowali nasi uczniowie

Początek sezonu koncertów od strony klasy fortepianu reprezentowali:

 • Inez Chavrier, która zagrała 2 utwory Alana Bullard „Snake”. Następnie fragment „Ody do radości” Ludwiga van Beethovena,
 • bracia Robin i Eliasz Schwaegli koncertowali osobno i w duecie: Eliasz zagrał „Dzwony” Agnieszki Lasko, a Robin wiodący motyw z opery Giuseppe Verdiego „La donna e mobile”, po czym wspólnie zagrali ”Walc Piesków” Artobalawkiej,
 • Basia Sobko zaprezentowała Menuet Aleksandra Rinagle oraz „Klauna” Agnieszki Lasko,
 • Madeleine Hoijer wykonała „Piosenkę Francuską” Piotra Czajkowskiego
 • Jaś Piwoński zagrał „Klauna” Dymitra Szostakowicza. Po czym wykonał Scotta Jopplina „The Entertainer”,
 • „Etiudę” Carla Czernego wykonała Ola Kmiecik
 • Simona Proycheva wykonała utwór Roberta Schumanna „Wilder Reiter” oraz „Marsz Turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta,
 • w wykonaniu Michała Kotasa usłyszeliśmy Nokturn c-moll nr 4,
 • w programie artystycznym pianistki Matyldy d’Orgerval znalazły się utwory: Etiuda c-moll nr 4  „Dla wirtuozów” Karola Czernego oraz 2 Walce Johannesa Brahmsa – gis-moll i d-moll.

Klasę gitary Krzysztofa Komarnickiego reprezentowali nasi uczniowie

Początek sezonu koncertów od strony klasy gitary reprezentowali:

 • Helenka Pilichowska, w której wykonaniu usłyszeliśmy miniaturę John’a Witerworth’a  „Merrily” oraz Achilles d’Orgeval, który zagrał „Allegretto”Joseph’a Keuffnera.
 • Z klasy skrzypiec Zofii Zwolińskiej wystąpiły:
 • Emily Quin,  która zagrała „Koleżanki” –  Piosenkę z repertuaru Rosyjskiej Pedagogiki Skrzypcowej,
 • Angelina Tworek zagrała „Koleżanki” – Piosenkę z repertuaru  Rosyjskiej Pedagogiki skrzypcowej,
 • w wykonaniu Inez Chavrier usłyszeliśmy piosenkę „Myśliwy” z repertuaru Rosyjskiej Pedagogiki Skrzypcowej,
 • Roman’s Charlsa Dancla wykonała Marysia Frączak, 
 • mieliśmy okazję usłyszeć również 2 słynne utwory skrzypcowe: 
 • Słynną „Adelajdę” – Koncert D-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta  w wykonaniu Elli Bai 
 • Oraz na zakończenie koncertu  Legendę Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Natalii Voloshyny.

Początek sezonu i koniec pierwszego koncertu

Podsumowując, tak oto rozpoczęliśmy serię koncertów podczas kolejnego roku szkolnego.

Na koniec Dyrektor Szkoły Zofia Zwolińska pogratulowała solistom, tym młodziutkim i tym dojrzalszym udanego koncertowania. Podziękowała również Pedagogom za pracę, owocującą dużymi postępami w rozwoju artystycznym uczniów i zaprosiła na kolejny koncert, tym razem Kolędowy, który odbędzie się 19 stycznia 2019 roku. Z pewnością to nie koniec serii muzycznych wydarzeń. Jeszcze bardziej oczekujemy koncertu kolędowego. 

Widoki z ogrodu

Oprócz programu koncertowego, zaprosiliśmy również grupę uczniów do Ogrodu Botanicznego na spacer z przewodnikiem, który był częścią dłuższego programu. Była to świetna okazja dla wszystkich do poznania tego pięknego miejsca. To był naprawdę wyjątkowy dzień i byliśmy bardzo zaszczyceni, że otrzymaliśmy wsparcie od tak wielu osób, które wsparły naszą imprezę. Dzień poświęcony był celebrowaniu wspaniałych polskich jesiennych barw i muzyki.

Koncert, ogród botaniczny, pałac, piękny ogród. Listopad to miesiąc muzyki, a dla niektórych to także piękno natury w muzyce.

Naszym ulubionym wydarzeniem w szkole jest koncert muzyczny w pałacyku. Uwielbiamy znajome brzmienie ćwiczonych melodii. Samo miejsce oferuje piękne wrażenia estetyczne i spokój od zgiełku naszej codzienności, doceniając ich piękno poprzez wielobarwność.

Dzięki Wam wszystkim mieliśmy bardzo udany dzień! Nasi uczniowie byli bardzo podekscytowani możliwością zaprezentowania swoich postępów muzycznych podczas tego koncertu.