Wyjątkowy Koncert Jesienny 2021

Koncert Jesienny 2021 był dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Kolejny raz udało nam się spotkać w roku 2021 aby usłyszeć występy naszych uczniów. Muzyka jest uniwersalnym językiem, który może łączyć ludzi ze wszystkich kultur i środowisk, aby dzielić radość ze sztuki. Wydarzenie to odbyło się 14 listopada w w Pałacu Szustra w Warszawie, miejscu gdzie występowali najznamienisi polscy muzycy. Warszawa słynie z pięknej jesieni. Miasto pełne jest kolorowych liści i przytulnych dzielnic, co sprawia, że jest to idealne miejsce na jesienny koncert.

Jesienny koncert to tradycyjne wydarzenie organizowane co roku przez Unisono Autorską Szkołę Muzyczną. Jest to coroczny koncert, na którym uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności nabyte podczas nauki.

Poniżej znajdą państwo zdjęcia z koncertu:

 • Unisono Koncert Jesienny 2021, uczennica klasy skrzypiec, uczeinnica klasy Zofii Zwolińskiej, Pałac Szustra w Warszawie
 • Unisono Koncert Jesienny 2021, uczennica klasy skrzypiec, Pałac Szustra w Warszawie
 • Unisono Koncert Jesienny 2021, uczennica klasy skrzypiec, Pałac Szustra w Warszawie
 • uczeń klasy fortepianu, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • uczennica klasy fortepianu, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Zapowiedzi podczas koncertu, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra Na Pianinie, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra Na Skrzypcach i Fortepian, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Fortepian, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra Na Fortepianie, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra Na Fortepianie 2, Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra Na Skrzypcach Klasy Zofii Zwolińskiej - Koncert Jesienny 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczennica Fortepianu, Koncert Listopadowy 2021 , Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczeń Fortepianu, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczennica Skrzypiec, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczennica Skrzypiec Klasy Zofii Zwolińskiej, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra na Wiolonczeli, Uczeń Klasy Wiolonczeli, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Gra na Fortepianie Steinway, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Zofia Zwolińska, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczniowie i Pedagodzy, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie
 • Uczniowie i Pedagodzy 2, Koncert Listopadowy 2021, Pałac Szustra w Warszawie

Koncert ten był wyjątkowy również z uwagi na to, że wystąpiła na nim trójka uczniów, którzy niespełna trzy miesiące wcześniej rozpoczęli naukę w naszej Szkole. W tej grupie znalazł się czteroletni Freddy, Eliza oraz Emil. Ten jesienny koncert był niezapomniany.

Rozpoczęcie Koncertu Jesiennego 2021

Koncert rozpoczął występ Elli Bai, absolwentki naszej Szkoły, która uczyła się u Zofii Zwolińskiej, a obecnie jest uczennicą średniej szkoły muzycznej w klasie Joanny Okoń (która również jest byłą uczennicą Zofii Zwolińskiej).

W wirtuozowskim wykonaniu Elli usłyszeliśmy Kaprys nr 9 opus 1 Nicola Paganiniego na skrzypce solo oraz Melodie Cygańskie Pablo Sarasatego. Przy fortepianie towarzyszył Elli profesor Andrzej Guz.

Spośród naszych uczniów pierwszy pojawił się na estradzie Freddy który zagrał „Odę do Radości” Ludwika van Beethovena oraz piosenkę ludową „Coming Round the Mountain”.

Freddy jest uczniem klasy fortepianu Julii Lewiuk

Z klasy fortepianu Julii Lewiuk wystapili również:

Jeremi Filar z piosenką ludową „Panie Janie”

 • Elisa Angevin wystąpiła z dwoma miniaturami Ludmiły Bas: „Zmartwienie” oraz Walc
 • Zosia Belgy wykonała Menuet G-dur Jana Sebastiana Bacha
 • Helenkę usłyszeliśmy w utworze Agnieszki Lasko „Mały duży Słonik”
 • Basia Sobka zagrała Menueta Jean Philip Rameau oraz Bourre Christof’a Graupnera

Z klasy fortepianu Doktora Artura Chmary wystąpili:

 • Julia Jędrzejczak, w wykonaniu której usłyszeliśmy Gnosienne Erica Satie
 • Szymon Szysz wykonał Walca h-moll Fryderyka Chopina
 • oraz standard Elli Fitzgerald „Misty”
 • Noorę Hyttinen usłyszeliśmy w Menuecie z Sonaty nr 2 Maurice Ravela

Z klasy fortepianu Hanny Malaszka wystąpił

 • Emil Kozieł, który zagrał: „Galop” Josefa Offenbacha oraz Anny Martyniuk-Tofiluk Walca

Z klasy skrzypiec Zofii Zwolińskiej wystąpiły:

 • Hanyu Lang z Wriacjami Anatolija Komarowskiego
 • Emily Chandler, która usłyszeliśmy w Koncercie Antonio Vivaldiego a-moll (część III)
 • Sam Chandler, brat Emily, uczeń klasy wiolonczeli Marii Kosackiej wykonał Allegro Appasionato
 • Camila Saint-Saensa

Z klasy skrzypiec Piotra Nermera wystąpiła

 • Maria Kwacz która wykonała „Smutną Pieśń” Gieorgija Swiridowa
 • Koncert zakończyła Karolina Kowalska z klasy Julii Lewiuk. W jej wykonaniu usłyszeliśmy popularny standard Sama Wadgooda – Shark Soup

Możemy argumentować, że koncerty są kluczem do edukacji muzycznej, ponieważ pozwalają dzieciom osobiście doświadczyć muzyki na żywo i zrozumieć różnice w występach, a ćwiczeniach w domu. Wiemy, że tradycyjna edukacja muzyczna od kilku lat podupada w większości placówek. Zależy nam na sztuce w tych trudnych czasach.

Dzięki koncertom uczniowie mogą teraz wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby przywrócić radość z poznawania różnych utworów.

Koncert Jesienny 2021 Organizacja

Występy solistów zapowiadali:

 • Liza Pietraga
 • Piotr Nermer

Już teraz przygotowujemy się do Koncertu Kolędowego. Spotkamy się znowu w Pałacu Szustra, którego wnętrze tchnie echem dźwięków jakie rozbrzmiewały przez lata w sali koncertowej. Muzyka była bardzo ważną częścią naszego szkolnego życia. Koncert, którego doświadczyliśmy w Listopadzie, to jedno z najbardziej niesamowitych wspomnień, jakie mamy. Nasza szkoła nie istniałaby w tej formie bez koncertowej muzyki. Oto nasz Koncert Jesienny 2021.

Jest wiele powodów, dla których jesień jest piękna i wybraliśmy ją za motyw serii koncertów. Liście zmieniają kolor, pogoda jest chłodna i rześka, aw powietrzu unosi się podekscytowanie, gdy zbliżają się święta. Jesień zbiega się również z okresem żniw, więc jest mnóstwo świeżych produktów, którymi można się cieszyć. Jesień to także czas rodzinnych spotkań.

Nasze refleksje

Jesienny Koncert 2021 był tylko jednym z wielu wydarzeń, które nam się podobały. Byliśmy bardzo podekscytowani, widząc uczniów występujących z taką radością. Radowaliśmy się iż naprawdę lubią grać na swoich instrumentach i śpiewać razem z przyjaciółmi. Pomyśleliśmy, że koncert był o wiele lepszy niż ten w 2020 roku, z racji innej sytuacji w związku z pandemią, ponieważ było więcej ludzi, którzy przyszli go obejrzeć i wydawało się, że wszyscy, którzy przyszli, świetnie się bawili.

Świetnie się bawiliśmy z sympatykami, uczniami i pedagogami, słuchając porywających melodii granych na fortepianie. To wydarzenie było idealnym sposobem na spędzenie czasu z wszystkimi, na których Ci zależy. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny koncert będzie równie niesamowity!

Pałac Franciszka Szustra – Nowe miejsce naszych koncertów

Nowe malownicze miejsce na stałe połączy się z historią Unisono. Pałacyk Pałac Szustrów był prywatną rezydencją wybudowana w XVIII wieku. Obecnie mieści się tu muzeum, sala koncertowa i galeria sztuki. Samo miejsce zaś otoczone jest pięknym parkiem o nazwie morskie oko. Pałac ten jest przykładem architektury z XIX wieku o cechach neogotyckich – posiada kolumny, wysokie okna i ozdobne gzymsy. Obecnie w pałacu odbywają się koncerty, wystawy i pokazy filmowe.. Z racji ciekawej konstrukcji, oferuje niezapomniane wrażenia akustyczne podczas odbywających się koncertów. Wiejcej na temat tego miejsca, włącznie z jego historią dowiedzą się Państwo na stronie Fandom Warszawa – Pałac Szustra.

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku w Warszawie. Jeśli chcesz posłuchać dobrego koncertu w nastrojowej atmosferze, wybierz się na cykl koncertów jesiennych. Koncerty odbywają się zazwyczaj w Pałacu Fangora i zawsze mają duży wybór muzyki. Odbywają się koncerty muzyki klasycznej i popularnej, więc na pewno znajdziesz coś, co odpowiada Twojemu gustowi. Warszawa jest znana z pięknych jesiennych kolorów i licznych festiwali. Jednym z najbardziej popularnych dorocznych wydarzeń w mieście jest koncert jesienny. Odbywa się on w różnych miejscach w Warszawie, a mieszkańcy i turyści mają okazję posłuchać najlepszych utworów muzyki klasycznej w Polsce.

Szum szumiących na wietrze drzew i chrzęst liści pod stopami tworzą akustyczną atmosferę, której nie można znaleźć w innych porach roku.
Kolejną zaletą jesiennych koncertów w Warszawie jest to, że często występują na nich mniej znani artyści, którzy nie pojawiają się w innych porach roku. Dzięki temu można poznać nową muzykę, nie tęskniąc zbytnio za swoim ulubionym artystą.

Zakończenie relacji

Tymczasem Dyrektor i kadra profesorka przesyła wszystkim uczniom, Rodzicom i Sympatykom Naszej Szkoły. Przede wszystkim o tej porze roku całkowicie zmienia się atmosfera w mieście. Liście spadają z drzew, powietrze staje się chłodne i rześkie, a kolory bardziej intensywne – czerwienie, pomarańcze, żółcie. Po drugie, jest coś szczególnie inspirującego w koncercie w audytorium wypełnionym ludźmi, którzy przyszli, by wspólnie słuchać muzyki. I wreszcie, muzyka może mieć działanie terapeutyczne – pozwala na chwilę zapomnieć o kłopotach. Jeśli więc szukasz niezapomnianych wrażeń, wybierz się na koncert w Warszawie jesienią!

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE