Aktualności, porady muzyczne i informacje z życia szkoły

Witamy na podstronie aktualności, tutaj znajdą Państwo informacje na temat życia szkoły muzycznej, w tym nadchodzących koncertach oraz artykuły zawierające porady muzyczne. Sprawdź nasz kalendarz wydarzeń, aby zobaczyć przyszłe występy! Jeśli szukają państwo relacji z koncertów – zapraszamy do sekcji galeria.

Koncert Doroczny 2023

Klasa z Koncertu Dorocznego 2023 Unisono, Uczniowie, Pałac Fangora

11 czerwca r. odbył się Koncert Doroczny 2023 roku w majestatycznym Pałacu Szustra, wcześniej niż w latach ubiegłych. Przyroda wokół pałacu była zachwycająca, a letni klimat wypełniał powietrze śpiewem ptaków. Piękno Koncertu Dorocznego tkwi w różnorodności repertuarowej, artystycznym zaangażowaniu uczestników oraz atmosferze wspólnoty i szacunku dla sztuki. To także chwila radości i dumy dla rodziców,…

Na jakim instrumencie najłatwiej nauczyć się grać?

Pytanie „Na jakim instrumencie najłatwiej nauczyć się grać?” słyszymy w Naszej Szkole Muzycznej dość rzadko. Nie mniej jednak, czasami trafia się grupa osób niezdecydowanych, w jakim kierunku chcą się rozwijać. Tutaj pozwolimy sobie wyjść poza obszar instrumentów, których kształcimy. Podpowiemy, na jakich instrumentach nauka gry może być prostsza. Odpowiadamy krótko na główne pytanie „Na jakim…

Darmowe Aplikacje Mobilne Przydatne Do Nauki Muzyki

Aplikacje mobilne stały się integralną częścią naszego codziennego życia, więc nie powinno dziwić, że obecnie dostępne są różnorodne aplikacje dla muzyków i uczniów muzki. Zaskakujące może być jednak to, że wiele z tych aplikacji jest bezpłatnych, pomimo bardzo przydatnych funkcjonalności. Zbiór „aplikacje mobilne przydatne do nauki muzyki” to lista aplikacji nie tylko dla początkujących, ale…

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Wpływ muzyki na rozwój dziecka jest niedoceniony w każdej fazie rozwoju. Otaczanie się muzyką w pierwszych latach życia ma ogromny wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłość. W tym artykule przyjrzymy się wpływowi muzyki na rozwój mózgu. Liczne badania wskazują, iż kształcenie muzyczne pozytywnie przekłada się na sposób myślenia i stan zdrowia malucha. (Zdjęcie przedstawia…

Kiedy zacząć naukę gry na instrumencie?

Każdy rodzic pragnie dać swojemu dziecku wszystko, co jest najlepsze. Jeśli widzimy, że zainteresowaniem dziecka jest właśnie muzyka, to możemy rozwijać to na kilka sposobów: częściej wybierać się wraz z maluchem na koncerty, puszczać w domu klasyczną muzykę, a kiedy nastąpi właściwy moment – zapisać dziecko na lekcje muzyczne. Edukacja muzyczna pomaga rozwijać wrażliwość na…

Dyplomy od Associated Board of the Royal Schools of Music

Szanowni Państwo, Nasza placówka od wielu lat współpracuje Associated Board of the Royal Schools of Music. Oto oficjalna strona organizacji. Przede wszystkim nam na najwyższym poziomie kształcenia muzycznego, bez stresu związanego z ciągłymi testami. Wydaje się że same oceny to miara zdolności, nie mniej jednak to błędne podejście. The Associated Board of the Royal Schools…

ABRSM – Wszyscy Zdali Egzaminy

W minionym roku szkolnym 2015/2016 pięcioro uczniów naszej Szkoły przystąpiło do międzynarodowych egzaminów Rady Brytyjskich Szkół Muzycznych ABRSM. Zapraszamy do kliknięcia w link aby zapoznać się z ogranizacją. Wszyscy uczniowie zdali, dwoje z nich otrzymało notę bardzo dobrą. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wszyscy znowu rozpoczynają przygotowania do kolejnych egzaminów. W tym roku grupa…

Sztuka muzyczna prezentuje uniwersalny język jakim jest muzyka, który może łączyć ludzi ze wszystkich kultur i środowisk, aby dzielić się radością ze sztuki. Z radością ogłaszamy nasz kalendarz wydarzeń na nadchodzący rok! Sprawdź powyższy harmonogram, aby dowiedzieć się, kiedy możesz wyjść i cieszyć się z nami wspaniałymi występami. Jesteśmy grupą pedagogów, są pewni iż muzyka jest medium łączącym ludzi ze różnych kultur i środowisk. Zależy nam aby dzielić radość ze sztuki z innymi.

Zobacz, co ostatnio organizowaliśmy. Na tej stronie znajdziesz aktualności, koncerty, zapowiedzi muzyczne oraz ciekawe porady muzyczne. Aktualności z życia Unisono School. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej Oferty, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych programów i nadchodzących występów. Ta strona jest aktualizowana o wszelkie nowe informacje dotyczące naszej szkoły, koncertów, zapowiedzi muzycznych i innych treści związanych z muzyką lub ogłoszeń. Możesz również zobaczyć zdjęcia i filmy na naszej stronie internetowej w zakładce Galeria Naszych Koncertów.

Na tej stronie znajduje się wiele wskazówek dotyczących muzyki. Niektóre z nich to:

Świat muzyki szybko ewoluował w ciągu ostatnich kilku lat, wiele szkół muzycznych przerwało zajęcia, a usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Spotify i Apple Music, stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Pandemia przyczyniła się do zmian w pracy instytucji muzycznych. Staramy się informować na te tematu w powyższych wpisach na blogu aktualności. W artykułach omawiamy korzyści płynące z lekcji, pomocy naukowych oraz egzaminów ABRSM. Świetna szkoła muzyczna może zapewnić dziecku tak wiele różnych dróg do odkrycia, a to jest najlepszy sposób na zachęcanie do kreatywności. Lekcje muzyczne pozwalają dzieciom na kontakt z innymi kulturami i instrumentami, dzięki czemu mogą poznać różne rodzaje muzyki i instrumentów.

Dlaczego słuchanie muzyki na żywo to dobry pomysł?

Muzyka na żywo ma wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest emocjonalny związek, jaki tworzy między muzykiem a publicznością. Może to być również świetny sposób na relaks lub stres. Jeśli czujesz się smutny lub przygnębiony, słuchanie muzyki na żywo może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Słuchanie muzyki na żywo to dobry pomysł, ponieważ może ci pomóc na wiele sposobów. Może pomóc Ci się zrelaksować, poprawić nastrój, a nawet poprawić zdrowie psychiczne. Muzyka to nie tylko rozrywka, może być również używana do celów terapeutycznych. Muzykoterapia istnieje od wieków, a dziś jest stosowana nawet w szpitalach.

Istnieje wiele powodów, dla których słuchanie muzyki klasycznej jest ważne. Jednym z nich jest to, że może ona pomóc w poprawie koncentracji i skupienia. Wykazano, że muzyka klasyczna pomaga ludziom myśleć jaśniej i bardziej twórczo. Może też pomóc się zrelaksować i zmniejszyć poziom stresu.

Słuchanie muzyki klasycznej przynosi wiele korzyści. Może ono poprawić funkcje poznawcze, zwiększyć kreatywność i sprzyjać relaksowi. Wykazano również, że muzyka klasyczna zwiększa moc mózgu i inteligencję. Ponadto, słuchanie muzyki klasycznej może poprawić nastrój, zmniejszyć poziom stresu i poprawić samopoczucie.

Muzyka klasyczna istnieje od wieków i jest jedną z najważniejszych form sztuki na świecie. Często mówi się, że muzyka klasyczna może uczynić człowieka mądrzejszym, poprawić jego pamięć, a nawet uczynić go szczęśliwszym. Słuchanie muzyki klasycznej może pomóc w lepszym poznaniu siebie i otaczającego nas świata.

Czemu doświadczenia koncertów są ważne?

Ważne jest, aby szkoła muzyczna zapewniała swoim uczniom dobre doświadczenia i najlepsze zasoby, aby pomóc im odnieść sukces. Dobra szkoła muzyczna powinna być w stanie oferować możliwości, takie jak wynajem instrumentów, pomoc w zakupie instrumentów itp. Staramy się też zamieszczać darmowe porady na stronie aktualności. Kiedyś bardzo trudno było znaleźć najnowsze informacje o koncertach i lekcjach muzyki. Ale teraz mamy tę stronę z wiadomościami, na której możemy znaleźć je wszystkie w jednym miejscu i być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole.

Dlaczego granie na żywo na koncertach poprawia Twoje umiejętności muzyczne?

Granie na żywo na koncertach poprawia umiejętności muzyczne, ponieważ daje możliwość występu przed żywą publicznością. Pomaga to rozwinąć prezencję sceniczną i nauczyć się nawiązywać kontakt z publicznością. Pomaga też doskonalić umiejętności gry, ponieważ aby utrzymać uwagę publiczności, trzeba grać bezbłędnie.

Uczestnicząc w koncercie muzyki klasycznej na żywo, nie tylko słucha się muzyki, ale także obserwuje grę muzyków. Może to być bardzo korzystne dla rozwoju muzycznego. Obserwowanie, jak profesjonalny muzyk wykonuje muzykę, może dać nową perspektywę i pomóc w doskonaleniu własnej gry. Ponadto koncerty muzyki klasycznej na żywo to wspaniała okazja, by dowiedzieć się więcej o wykonywanych utworach i kompozytorach, którzy je napisali.

Granie na żywo przed publicznością jest istotną częścią procesu stawania się lepszym muzykiem. Pomocne może być myślenie o graniu na żywo jako o sposobie na doskonalenie umiejętności muzycznych. Jest kilka powodów, dla których granie na żywo może pomóc stać się lepszym muzykiem. Granie przed publicznością może sprawić, że poczujesz się pewniej podczas występów. Dzięki temu można też nauczyć się nawiązywać lepszy kontakt z publicznością. Granie na żywo może także pomóc w poprawieniu wyczucia czasu i rytmu.

Granie na żywo na koncertach poprawia umiejętności muzyczne, ponieważ zwiększa doświadczenie, uczy współpracy z innymi muzykami i daje szansę na doskonalenie umiejętności improwizacji w przypadku popełnienia błędu. Po pierwsze, granie na żywo na koncertach sprawia, że stajesz się bardziej doświadczony. Kiedy grasz przed publicznością, musisz być bardzo skoncentrowany i skupiony na tym, co robisz, ponieważ jest na to ogromna presja. Ta presja pomaga doskonalić umiejętności i stać się lepszym muzykiem. Doświadczenie pomaga też poprawić wyczucie czasu i rytm.

Jak być na bieżąco z informacjami o Unisono?

Istnieje kilka sposobów, aby być na bieżąco z informacjami o działaniach Unisono. Zapraszamy do odwiedzania tej zakładki gdzie znajdują się najnowsze wydarzenia. Innym sposobem jest subskrypcja kanału RSS na stronie internetowej szkoły muzycznej. Innym sposobem jest śledzenie szkoły muzycznej w mediach społecznościowych. Unisono ma strony na Facebooku, Youtube i Instagramie, gdzie zamieszczane są aktualizacje, zdjęcia i filmy.