Lekcje Skrzypiec Warszawa 🎻 55 lata doświadczenia

zofia zwolińska, lekcje skrzypiec warszawa

Zofia Zwolińska, założycielka Autorskiej Szkoły Muzycznej, dyrektor, od lat prowadzi mistrzowskie lekcje skrzypiec w Warszawie. Jej wychowankami są profesorowie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz uczelni w Stanach Zjednoczonych. Zofia Zwolińska to skrzypaczka koncertująca solo oraz we współpracy z innymi solistami. Dyrektor Autorskiej Szkoły Muzycznej Unisono prowadzi naukę gry na skrzypcach.

Występowała z orkiestrami symfonicznymi, w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Wenezuela).

Indywidualne lekcje skrzypiec poparte doświadczeniem z połowy wieku

Od roku 1966 nieprzerwanie uczy gry na skrzypcach, prowadząc lekcje skrzypiec na różnych poziomach zaawansowania. Daje to 55 lat doświadczenia w lekcjach skrzypiec ze światowymi osiągnięciami. Bardzo ceni sobie wprowadzanie w tajniki gry skrzypcowej uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę, ponieważ unikają oni wówczas żmudnej i niewdzięcznej konieczności korygowania błędnych nawyków. Prosimy nie mylić długiego doświadczenia z archaiczną formą nauczania. Uczniowie Zofii Zwolińskiej po dziś dzień świetnie wypadają w międzynarodowych egzaminach muzycznych. W związku z tym mają otwarty dostęp do edukacji wyższej.

Założycielka Unisono Autorskiej Szkoły Muzycznej realizuje swoją wizję kształcenia artystycznego od 2008 roku. Działalność pedagogiczną rozpoczęła jeszcze w czasie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, obecnie Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Swe wieloletnie doświadczenie muzyczne oraz pedagogiczne przekłada na mistrzowskie lekcje skrzypiec. Niewątpliwie najlepsze efekty uczniowie osiągają podczas indywidualnej pracy z pedagogiem. Z tego powodu tylko taki format obowiązuje w Unisono. Indywidualne materiały oraz utwory są godnym uwagi elementem kształcenia, które poprzez wieloletnie doświadczenie Zofii Zwolińskiej stanowią ważny filar kształcenia.

Biografia. Kształcenie muzyczne u mistrzyni – lekcje skrzypiec Warszawa

Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, bezsprzecznie najlepszą uczelnię muzyczną w Polsce. W czasie studiów pracowała na instrumencie pod kierunkiem prof. Zenona Bąkowskiego, docenta Stanisława Kawalli, a na roku dyplomowym pod kierunkiem światowej sławy pedagoga i wirtuoza profesora Tadeusza Wrońskiego (link do Wikipedii). Po studiach doskonaliła umiejętności gry skrzypcowej pod kierunkiem profesora Henryka Palulisa.

Uczestniczyła czynnie, grając na instrumencie, w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Olega Krysę. Już w czasie studiów podjęła pracę pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia i odtąd nieprzerwanie uczy gry na skrzypcach. Prowadziła lekcje skrzypiec z uczniami na wszystkich szczeblach szkolnictwa artystycznego. Swe 50-lecie pracy pedagogicznej świętowała podczas koncertu, który organizowała Autorska Szkoła Muzyczna Unisono.

Praca pedagoga jest jej pasją

lekcje skrzypiec w Warszawie, Trio Skrzypcowe, Zofia Zwolińska Z Uczniami

Pedagogika jest – obok gry na skrzypcach – jej drugą pasją. Wśród jej uczniów znajdują się znakomici soliści, którzy koncertują na całym świecie, członkowie prestiżowych orkiestr, profesorowie uniwersytetów muzycznych w kraju i za granicą (UMFC oraz uczelnie w Stanach Zjednoczonych). Bezpośrednio po studiach – w trakcie Studium Asystenckiego na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie – pracowała ze studentami klas skrzypiec. Uczyła gry na skrzypcach także za granicą: w Wenezueli i Niemczech.

Przez wiele lat była kierowniczką Sekcji Instrumentów Strunowych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Jest autorką pracy „Preliminaria metodyczne”.

Wyjątkowa atmosfera Unisono

Umiejętności i autorytet Zofii Zwolińskiej powoduje, że wszystkie lekcje skrzypiec są wyjątkowymi spotkaniami mistrzyni z uczniem. W związku z tym założycielka Autorskiej Szkoły Muzycznej Unisono dokłada wszelkich starań, aby każde zajęcia były wykorzystane jak najlepiej. Budowaniu techniki gry skrzypcowej towarzyszy praca nad rozwojem wrażliwości artystycznej ucznia z uwzględnieniem jego preferencji muzycznych na dalszym etapie nauki.

Rekomendacje odnośnie lekcji skrzypiec

Poniżej zamieszczone są rekomendacje profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W przeciwieństwie do prywatnych placówek, które trudzą się tylko nauką popowych kompozycji, Dyrektor Zofia Zwolińska otrzymała rekomendacje od kadry Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Rekomendacja Profesora UMFC Tadeusza Gadziny

Tadeusz Gadzina
Profesor Zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Miałem okazję zapoznać się z systemem pracy pedagogicznej Zofii Zwolińskiej. Na podstawie tych obserwacji z satysfakcją stwierdzam, że wiedza Pani Zofii Zwolińskiej dotycząca fizjologii gry skrzypcowej oraz technologii pracy na instrumencie sięga właściwego poziomu nauczycieli akademickich, a w niejednym problemie pogłębiona jest o przemyślenia godne najtęższych umysłów parających się sztuką gry skrzypcowej.

Źródłem tej wiedzy z pewnością są Jej studia wyższe pod kierunkiem takich autorytetów jak prof. prof. Tadeusz Wroński, Zenon Bąkowski oraz Stanisław Kawalla, jak również poszerzanie jej od strony praktycznej i teoretycznej poprzez kontakty z dydaktykami zagranicznymi, których napotykała na drodze swej kariery wykonawczej i pedagogicznej.

Pani Zofia Zwolińska ma ponadto znakomity kontakt z uczniami, którzy na lekcjach śmiało i ze znajomością tematu dyskutują o problemach skrzypcowych, a jednocześnie z nie małą dozą zabawy poddają się sugestiom swej Pani, by zrozumieć muzykę jako scenkę ze swojego życia dziecięcego lub fragment dobrze znanej bajki. Słowem, te wszystkie elementy pedagogicznej gry, które mają na celu przybliżenie i uatrakcyjnienie uczniowi wykonanie utworu są tu obecne, co uważam za najważniejszą cechę naszego działania.

To zaś, że przy tym wszystkim Pani Zofia Zwolińska nie pozwala na najmniejsze uchybienie do praw fizjologii gry – jest bezcenne. Znana jest bowiem wszystkim udręka, jaką stanowią zdolni uczniowie, jeśli cały swój talent utopią w nienaturalności aparatu skrzypcowego. Oni właściwie są skazani na niepowodzenia, nie zawsze bowiem uda się na studiach poprawić to zło, którym nasiąknie dziecko drogą niewłaściwej edukacji początkowej.

Pani Zwolińska należy do tych nielicznych pedagogów, którym my – nauczyciele akademiccy – zawdzięczamy prawidłowo grających kandydatów.

Rekomendacja Profesora UMFC Krzysztofa Bąkowskiego

Profesor Zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,
Koncertmistrz Filharmonii Narodowej w Warszawie
 

Zofia Zwolińska uczyła mnie gry na skrzypcach w szkole podstawowej. Bardzo dobrze pamiętam te lekcje i wspominam je z przyjemnością. Pamiętam uśmiech Zosi i to, że była ciepła i miła, a dla małego dziecka jest to nie do przecenienia. Jeśli chodzi o umiejętności, to fakt, że mój tata – profesor wtedy wyższej szkoły muzycznej – wysłał mnie do Zosi na naukę, mówi sam za siebie. Zosia sama uczyła się u największych polskich profesorów, m.in. Tadeusza Wrońskiego, co jest dla mnie gwarantem profesjonalizmu. Mogę z pełnym przekonaniem polecać naukę u Zofii Zwolińskiej i jestem pewien, że młodzi adepci skrzypiec będą uczeni w sposób odpowiedzialny i z pełnym oddaniem.
 

Lekcje skrzypiec w Unisono

Poprzez wieloletnie doświadczenie w nauczaniu skrzypiec Zofia Zwolińska operuje autorskim programem nauczania. Przede wszystkim jest on dostosowywany do potrzeb i możliwości każdego ucznia. Ponadto najwyższy poziom kształcenia jest dla nas najważniejszy. Lekcje skrzypiec Zofii Zwolińskiej przyczyniły się do rozwoju kariery wielu wielkich polskich muzyków.

Zofia Zwolińska Lekcje Skrzypiec Warszawa, Portret Zofii Zwolińskiej

Chcesz spróbować gry na skrzypcach?

Muzyka skrzypcowa może również pomóc Ci się zrelaksować i zmniejszyć stres. Najważniejsze jest to, aby ćwiczyć codziennie, ponieważ konsekwentna przyjemna praca z instrumentem wpływa na harmonijny rozwój muzyczny.

Jeśli naprawdę chcesz się poprawić szybciej niż przez siebie lub z książki, spróbuj wziąć lekcje gry na skrzypcach od profesjonalnego nauczyciela, który zna arkany gry na skrzypach. Zofia Zwolińska ma ponad 50 lat nieprzerwanego doświadczenia w nauce gry na skrzypach. Nie tylko  nauczy cię, jak opanować instrument, ale także da wskazówki na temat tego jak grać ergonomicznie. Dzięki temu gra na skrzypcach będzie radością! Możesz wziąć udział w tych zajęciach osobiście. Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że trzeba ćwiczyć zgodnie z zaleceniami nauczyciela. Nie oczekuj, że nauczyciel zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli tak nie jest, to lekcje nie przyniosą żadnych pozytywnych rezultatów i będą bezużyteczne!

Jeśli nie znają się Państwo na rozmiarach skrzypiec, możemy pomóc w zakupie lub wypożyczeniu.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby wybrać instrument, który pasuje do ucznia. Jeśli szukasz ładnego instrumentu dla siebie, jak również dla swojego dziecka oferujemy Unisono oferuje pomoc w wyborze instrumentu, jak też możliwość wypożyczenia skrzypiec. Oferujemy możliwość wypożyczenia instrumentu w rozmiarach od 1/8, 1/4, 1/2, 3/4 i 4/4.

Nie musisz spędzać godzin przed ekranem komputera czy telewizora. Nauka gry na skrzypcach lub innych instrumentach muzycznych dostarczy Ci wielu pozytywnych emocji!

Kim jest mistrz skrzypiec i jak prowadzi lekcje?

Mistrz skrzypiec to osoba, która zna i rozumie skrzypce oraz występuje jako nauczyciel, który poprzez lata pracy ma wielki dorobek artystycznych oraz pedagogiczny. Mistrz skrzypiec musi nie tylko być dobry w grze na instrumencie, ale także posiadać wiedzę na temat tego, jak uczyć.

Inne lekcje instrumentalne

Jeśli interesują się Państwo innymi instrumentami, zapraszamy do poznania innych członków naszej kadry.