🎹 Nauka Fortepianu Warszawa – Dr. Artur Chmara

Nauka Fortepianu W Warszawie Z Doświadczonym Mistrzem Instrumentu

Nauka Fortepianu Warszawa, Artur Chmara

Nauka fortepianu z koncertującym muzykiem oraz doświadczonym teoretykiem. Dr Artur Chmara jest pianistą, który mimo młodego wieku posiada znaczący dorobek artystyczny. Jego pasja do nauczania muzyki fortepianowej i wielkie zamiłowanie do uczenia młodych i dorosłych ludzi sprawiły, że podjął pracę w Unisono, gdzie prowadzi indywidualne lekcje pianina w Warszawie, zgodnie z autorkim podejściem. Nauka gry na pianinie w Unisono Autorskiej Szkole Muzycznej, jest wyjątkowym przeżyciem, gdyż opiera się na indywidualnie dobranym planie kształcenia, jak też na autorskim podejściu do nauczania, które stara się wyeliminować stres z procesu kształcenia, skupiając się na efektach nauki.

Ciekawe punkty z życiorysu doktora:

 • Bezpośrednio po studiach, w 2015 roku otrzymał stypendium Uniwersytetu Saskeczuwana w Kanadzie.
 • Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Minnesota International Piano-e-Competion w Minneapolis.
 • Otrzymał II nagrodę i Nagrodę Specjalną w XIII Międzynarodowym Konkursie w Kiszyniowie w kategorii „fortepian, solista”
 • Otrzymał dyplom za udział w Światowych Delfijskich Igrzyskach w kategorii „fortepian” w Rosji
 • Za udział w VII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym na Ukrainie dostał I nagrodę w kategorii „zespół kameralny”.
 • Występował na koncertach i festiwalach w Polsce, Białorusi, Kanadzie i Szwecji.

Klasyka i Muzyka Nowoczesna

Dr Artur Chmara oprócz grania utworów klasycznych lubi wprowadzać również muzykę współczesną, która jest obecnie bardzo popularna wśród jego uczniów!

Muzyka klasyczna w przedziałach czasowych od Johanna Sebastiana Bacha (barok) do Johannesa Brahmsa (romantyzm). jest czymś szczególnym, co przenosi nas do epok gdzie kunszt i geniusz muzyczny pozostawił tak piękne kreacje. Jest to świadectwo, które zachowało się przez setki lat i nadal wzbogaca melomanów na całym świecie. Kompozycje od okresu baroku do czasów współczesnych, różnorodne symfonie i inne kompozycje są obecne w tym gatunku pozwalają nam na nowo odkrywać piękno muzyki fortepianu.

Te ponadczasowe kreacje zostały stworzone przez wysoce utalentowanych artystów. Mistrzów którzy dążyli do perfekcji, przynosząc nam najlepszą muzykę klasyczną, jaką kiedykolwiek skomponowano. Uczymy tej muzyki i chcemy kontynuować dziedzictwo wielkich kompozytorów, poprzez wykonywanie ich kompozycji. Nasza szkoła muzyczna w Warszawie jest dumna z tego, iż może mieć swój udział poprzez nauczanie fortepianu. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest doskonałą okazją dla wszystkich miłośników muzyki oraz uczniów, którzy chcą zostać profesjonalnymi muzykami. Naszą misją jest rozwijanie umiejętności, które dadzą studentom szansę stać się prawdziwymi muzykami, zdolnymi do wnoszenia radości w swoje życie, jak również w życie innych poprzez występy i radość czerpaną z wykonywania muzyki.

Doktorat oraz osiągnięcia

Posiada tytuł doktora w zakresie nauki o kulturze. Od 2014 roku prowadzi działalność pedagogiczną. Obecnie oprócz działalności koncertowej Dr Artur Chmara prowadzi również działalność pedagogiczną. Ostatnie dwa lata pracował jako nauczyciel fortepianu w Kuwejcie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu lekcji w języku polskim i angielskim.

Nasi wykładowcy to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu różnych instrumentów i stylów muzycznych. Pomogą Ci oni odkryć Twój talent poprzez regularne zajęcia dla dzieci już od 7 roku życia i dorosłych. Dr. Artur jest jednym z nich.

Nauka fortepianu w Unisono

Wyjątkowe umiejętności gry pozwalają na naukę fortepianu na każdym poziomie zaawansowania. Doskonalenie warsztatu odbywa się w Autorskiej Szkole Muzycznej Unisono Warszawa, a wszystkie zajęcia przepełnione są pasją i miłością do muzyki płynącej z fortepianu.

Zależy nam na jak najwyższym poziomie kształcenia, dlatego zajęcia prowadzone są indywidualnie. Uczniowie klasy fortepianu przygotowywani są przez nas nie tylko do gry, lecz także do występu na koncertach. To bardzo ważne, aby móc sprawnie grać na instrumencie. Przykładamy również wagę do poprawnego poznania teorii muzycznej, jednak nie męczymy naszych uczniów niekończącymi się wprawkami. Zależy nam na praktyce. Nagrania z koncertów mogą usłyszeć Państwo na naszym kanale YouTube. Niezaprzeczalnie od lat nasi podopieczni nieustannie rozwijają się muzycznie. Cieszy nas wprowadzanie w świat sztuki muzycznej, gdzie praca daje bezpośrednie efekty i pozwala na rozwój wewnętrzny. Dr Artur wprowadza w świat prawdziwego piękna muzyki fortepianowej.

Niezależnie od poziomu

Dr Artur Chmara prowadzi lekcje gry na fortepianie dla uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkujących do zaawansowanych dorosłych, a także zajęcia z teorii muzyki dla dzieci i dorosłych. Przygotowuje też sprawnie do międzynarodowych egzaminów ABRSM.  Osoby zainteresowane nauką gry na fortepianie u dr Artura Chmary proszone są o kontakt z Unisono.

Rozwój na wielu płaszczyznach

Będziesz miał wspaniałą okazję do rozwijania własnej ekspresji muzycznej. Nauka gry na fortepianie jest dobrym sposobem dla wszystkich, aby zbudować poczucie własnej wartości. Granie na fortepianie to świetny sposób, aby poprawić swoją pamięć i umiejętności koncentracji. Nauka gry na fortepianie, lub jakimkolwiek innym instrumencie muzycznym, pomoże Ci dowiedzieć się więcej o sobie i o tym jak pracujesz.

Kreatywność i piękno muzyki

To pewny sposób na bycie bardziej kreatywnym we wszystkich dziedzinach życia. To świetna zabawa!  Muzyka jest bezsprzecznie międzynarodowym językiem, który rozumieją dzieci i dorośli na całym świecie! Dobrzy muzycy wiedzą, jak skupić swoją uwagę. Muzyka niezaprzeczalnie wpaja dyscyplinę i pozwala nam mieć kontrolę nad czymś w naszym życiu, co może przynieść nam radość. Granie na fortepianie może przynieść Ci uciechę w trakcie domowych obostrzeń, podczas długich zimowych popołudni lub letnich weekendów, kiedy wszystko jest zamknięte. Może również dostać się przez trudne czasy, kiedy rzeczy wydają się przytłaczające (jak uzyskanie przez te ostatnie kilka tygodni przed szkoła zaczyna ponownie).

6 powodów, dla których lekcje fortepianu są korzystne:

 1. Nauka gry na instrumencie uczy samodyscypliny
 2. Muzyka może pomóc dzieciom w ocenach
 3. Osoby, które grają muzykę mają tendencję do bycia szczęśliwszym
 4. Ćwiczenie muzyki pozytywnie wpływa na zdolność skupienia
 5. Dzieci, które grają na instrumentach, radzą sobie lepiej z wszystkimi przedmiotami, nie tylko z muzyką
 6. Granie muzyki zwiększa kreatywność