Dyplomy od Associated Board of the Royal Schools of Music

Szanowni Państwo, Nasza placówka od wielu lat współpracuje Associated Board of the Royal Schools of Music. Oto oficjalna strona organizacji. Przede wszystkim nam na najwyższym poziomie kształcenia muzycznego, bez stresu związanego z ciągłymi testami. Wydaje się że same oceny to miara zdolności, nie mniej jednak to błędne podejście. The Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM) to brytyjska muzyczna komisja egzaminacyjna. Jest to jedna z największych organizacji zajmujących się edukacją muzyczną na świecie.

Czemu preferujemy egazminy ABRSM?

Oceny mają motywować ucznia, nie odbierając mu radości z nauki. To podeście zaś jest rzadkie w nauczaniu publicznym, które nie jest dostosowane do poszczególnych adeptów muzyki. W przeciwieństwie do placówek, które starają się zachęcać do nauki muzyki ładnymi obrazkami pozyskanymi z serwisów ze zdjęciami, Unisono pracuje od 2008 roku, cały czas kładąc nacisk na przyjazną indywidualną naukę, która podąża tempem naszych podopiecznych. Przykładamy uwagę poznania całego aparatu gry. Poprawnego i zdrowego podejścia do nauki, bez przepracowania. Efekty mogą państwo poznać poniżej.

Uczniowie Unisono Centrum Kształcenia Muzycznego zdają z wyróżnieniem egzaminy ABRSM (Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych) które umożliwiają podjęcie nauki muzycznej w w międzynarodowych uczelniach takich jak „Berklee College of Music” czy też Royal Academy of Music.

Czy testy Associated Board of the Royal Schools of Music mają znaczenie?

Bezsprzecznie testy stanowią tylko uzupełnienie naszego programu. Są one miarą tego, na ile uczeń rozumie temat dotyczący teorii muzyki, ponieważ w kolejnych klasach pojęcia te są bardziej złożone niż w pierwszej. Egzaminy sprawdzają również, czy uczeń potrafi zagrać repertuar muzyczny w odpowiednim tempie oraz czy rozumie pojęcia z zakresu odpowiednich partii. Stanowią jednak furtkę do kontynuacji nauki muzyki na całym świecie zgodnie ze stopniami nauczania.

Jakie są poziomy zaawansowania sprawdzane przez ABRSM?

W ramach normalnego programu kształcenia uczniowie są w stanie wybrać kształcenie pod kątem międzynarodowych egzaminów (Grade 1 -8). Cena kształcenia nie zmienia się od normalnego planu. Decyzję czy uczeń ma mieć dołączony materiał związany z nauką do egzaminów Rady Brytyjskich Szkół Muzycznych pozostawiamy uczniom. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, staramy się zapewniać najwyższy w kraju poziom kształcenia.

Czym są egzaminy ABRSM?

Egzaminy ABRSM są ważne, ponieważ stanowią uznawany na całym świecie standard edukacji muzycznej. Są ważne również dlatego, że mogą pomóc uczniom rozwijać się w edukacji muzycznej, osiągać cele muzyczne i grać muzykę na wysokim poziomie. Same kwalifikacje ponieważ mogą pomóc uczniom w uzyskaniu stypendiów i w karierze muzycznej. Są one miarą zdolności do grania muzyki na określonym poziomie. Pomagają w śledzeniu postępów i określeniu obszarów, nad którymi należy popracować.

Egzaminy ABRSM są ważne, ponieważ są miarą zdolności ucznia do grania muzyki na wysokim poziomie. Są one również ważne, ponieważ mogą pomóc uczniom w dostaniu się na studia muzyczne na uniwersytetach. Jako nauczyciel muzyki dostrzegam wartość zachęcania uczniów do nauki do egzaminów i osiągania wysokich wyników.

Co jest ważne na egzaminach ABRSM?

Na egzaminie ABRSM ważne jest kilka rzeczy. Po pierwsze, ważne jest, aby być dobrze przygotowanym i znać materiał na wylot. Po drugie, ważne jest, aby umieć wykonać materiał dokładnie i z dobrą techniką. Wreszcie, ważne jest, aby umieć pokazać swoje zrozumienie materiału poprzez grę. Egzaminy ABRSM stanowią miarę umiejętności muzyka. Pomagają także określić obszary, które wymagają poprawy, dzięki czemu muzyk może się na nich skupić.

Same testy składają się z dwóch części: teorii muzyki i wykonawstwa. Egzaminy można zdawać dowolną liczbę razy. Część teoretyczna egzaminu ma na celu sprawdzenie umiejętności ucznia w zakresie czytania nut z nut i dokładnego ich odtwarzania, przy podaniu krótkiego fragmentu utworu muzycznego. Zaś część wykonawcza egzaminu ma na celu sprawdzenie umiejętności ucznia w zakresie odtwarzania muzyki na podstawie zestawu wcześniej ustalonych utworów klasycznych. Pozwala to na sprawdzenie zdolności ucznia do wykonania krótkiego fragmentu muzycznego. Kandydaci, którzy zdadzą wszystkie części egzaminu, otrzymują dyplom ABRSM.

Co to są wyniki egzaminu ABRSM i dlaczego są ważne dla szkół muzycznych?

Zebraliśmy listę powodów, dla których możesz chcieć umieścić swoje dzieci w szkole muzycznej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. ABRSM to komisja egzaminów muzycznych w Wielkiej Brytanii z ponad 300-letnim doświadczeniem w kwalifikacjach muzycznych. Oferują różnorodne egzaminy z instrumentów i teorii muzyki, od poziomu początkującego do zaawansowanego. Wyniki egzaminów dostarczają informacji na temat wyników tych egzaminów, a także wskazują, do których szkół byłyby odpowiednie. Ta brytyjska komisja egzaminacyjna, która przeprowadza egzaminy z muzyki, głównie z gatunku muzyki klasycznej. Ważne jest, aby wiedzieć, że te egzaminy mogą zmienić czyjeś życie; nie tylko ich umiejętności muzyczne, ale także przyszłe możliwości kariery.

Okazja do rozwoju

Egzaminy abrsm są okazją dla młodych studentów do wykazania się talentami i umiejętnościami muzycznymi. Egzaminy te są oceniane i zapewniają znakomite stopnie, które można następnie wykorzystać do ubiegania się o stypendia w szkole muzycznej lub na uniwersytecie. Szkoły muzyczne zgłosiły się, aby wesprzeć uczniów, udzielając porad dotyczących tego, czego potrzebują, aby lepiej przygotować się do egzaminów abrsm. Oferują wskazówki, jak najlepiej przygotować się do tych egzaminów i na czym należy się skoncentrować, niezależnie od tego, czy chodzi o ćwiczenie gry na fortepianie, czy uczenie się lepszego czytania nut. Wyniki egzaminu ABRSM są ważnym czynnikiem przy składaniu podania do szkoły muzycznej lub przy podejmowaniu decyzji o wyborze instrumentu, na którym chcesz grać. Mogą pomóc Ci sprawdzić, czy Twój kraj oferuje kwalifikacje ABRSM lub czy istnieją kwalifikacje odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli jesteś początkującym muzykiem lub po prostu chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się muzyki, istnieje wiele powodów, dla których egzaminy ABRSM mogą być kolejnym krokiem w ich edukacji.​ ABRSM oferuje szereg kursów dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się o nich i o tym, co się z nimi wiąże, zanim podejmiesz decyzję, który z nich jest odpowiedni dla Twojego dziecka.

5 powodów, dla których warto dbać o wyniki egzaminu ABRSM

Ważne jest, aby dbać o wyniki egzaminów, ponieważ to wpłynie na Twoją przyszłość. Pierwszym powodem, dla którego powinieneś zadbać o swoje wyniki, jest to, że ukształtuje on Twoją przyszłość. Wszyscy pragniemy udanej kariery, a dobry wynik egzaminu może to zapewnić. Drugim powodem jest to, że jeśli nie zadbasz o swój wynik, ktoś inny może ci go odebrać. Po trzecie, ludzie sukcesu zazwyczaj mają dobre oceny z egzaminów i studiów w przeszłości. Po czwarte, ci, którzy mają dobre stopnie, mają większe szanse na uzyskanie w przyszłości lepiej płatnej pracy. Wreszcie uczniowie z lepszymi ocenami są postrzegani jako bardziej intelektualiści niż ci, którym nie radzą sobie tak dobrze.

Jest wiele powodów, dla których powinieneś dbać o wyniki egzaminu ABRSM, a my nie musimy Ci mówić, jakie one są. Jeśli zdałeś egzamin z muzyki, wiesz, jak ważne są wyniki egzaminu. Mogą być kluczem do udanej kariery zawodowej, dlatego warto o nie dbać. Zacznijmy od wprowadzenia do ABRSM i jego znaczenia w przemyśle muzycznym. Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM) jest jedną z czterech komisji egzaminacyjnych uznanych przez Ofqual, oferujących wewnętrzne kwalifikacje w zakresie muzyki dla wszystkich grup wiekowych, od poziomu początkującego do dyplomu oraz zewnętrznie egzaminujące kwalifikacje w szkołach średnich i wyższych. Jest to również jedna z trzech komisji egzaminacyjnych, które zapewniają międzynarodowe kwalifikacje: Diploma in Music Performance (DipMus).

Twoje wyniki egzaminu mają znaczenie. Bez odpowiednich ocen możesz nie być w stanie dostać się na wybraną uczelnię, zdobyć wymarzoną pracę lub spełnić życiowe ambicje. Wszystko sprowadza się więc do wyników egzaminu ABRSM. Wyniki egzaminów mogą w różny sposób wpływać na Twoje życie – od sposobu ubiegania się o przyjęcie na studia po przyjmowanie do pracy. Dlaczego więc są tak ważne?

W tym artykule przyjrzymy się 5 powodom, dla których warto zadbać o wyniki egzaminu ABRSM i dostosować je do celu!

Jako student muzyki możesz martwić się o wyniki egzaminu. Z własnego doświadczenia wiem, jakie to uczucie. Nie można jednak lekceważyć wagi wyników egzaminów. W końcu jest to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy musisz poprawić swoją ocenę, czy zachowujesz się zgodnie z oczekiwaniami lub czy Twój nauczyciel jest na dobrej drodze z Twoim planem lekcji muzyki.

W tym poście przedstawimy Ci pięć powodów, dla których warto zadbać o wyniki egzaminu ABRSM i co one oznaczają dla Twojej przyszłości jako muzyka:

  1. Wynik egzaminu pokaże, ile wysiłku wkładasz w naukę i praktykę;
  2. Pomoże nauczycielom określić, na czym powinni się skupić na swoich lekcjach;
  3. Zapewnia informację zwrotną
  4. Stanowi cenioną wartość w formie dyplomu respektowanego przez międzynarodowe uczelnie
  5. Pozwala na potwierdzenie umiejętności gry na instrumencie jak też znajomości teorii muzyki