Kryształowe Dźwięki – Koncert 2018

Koncertem Pedagogów naszej Szkoły powitaliśmy Nowy Rok  w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Koncert pod tytułem „Kryształowe Dźwięki”odbył się w niedzielę 7 stycznia 2018 roku i dlatego był już drugim z cyklu „Koncertów Pedagogów Autorskiej Szkoły Muzycznej Unisono” w obecnym roku szkolnym. Wiosenny Koncert Szkół Muzycznych to coroczna tradycja w naszej szkole i zawsze jest to wielkie wydarzenie. Podobnie do poprzednich koncertów, również tym razem zostaliśmy zaproszeni przez Dyrekcję Ogrodu Botanicznego, aby w wyjątkowym klimacie sali koncertowej Dworku Fangora cieszyć się szlachetnym pięknem muzyki poważnej. W imieniu Dyrekcji Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk przywitała nas Pani Małgorzata Szymańczyk. Przede wszystkim zależało nam na utworach wyjątkowych. Koncert Kryształowe Dźwięki to wydarzenie, które celebruje piękno dźwięku i muzyki. Odbywa się co roku we wrześniu, a występują na nim różni wykonawcy. Koncert Kryształowe Dźwięki jest corocznym wydarzeniem, które celebruje piękno dźwięku i muzyki.

 • Krzysztof Komarnicki - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Krzysztof Komarnicki - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Joanna Okoń - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Joanna Okoń i Katarzyna Glensk - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Magda Lewandowska - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Magda Lewandowska - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Koniec - Koncert Kryształowe Dźwięki
 • Zakończenie- Koncert Kryształowe Dźwięki

Muzyka klasyczna i współczesna muzyka, która swe korzenie w Polskiej tradycji jest dla nas bardzo ważna, „dużo jej słuchamy” – mówi dyrektor Zofia Zwolińska. Muzyka jest wielką częścią dziedzictwa narodowego i kulturowego Polski, o którym nie możemy zapomnieć. Kompozycje muzyczne wybrane do koncertu są inspirowane polskimi przemianami muzycznymi, które odzwierciedlały zmiany w społeczeństwie i odkrywanie na nowo wzorów ludowych. Niegdyś bardzo popularnych. Wymieniony koncert jest odpowiedzią na naszą miłość do kompozycji, które zawierają w sobie tyle konotacji do tradycji międzynarodowych.

Wśród solistów usłyszeliśmy Krzysztofa Komarnickiego, Magdę Lewandowską i gościnnie występującą skrzypaczkę Joannę Okoń – uczennicę Dyrektor Szkoły Zofii Zwolińskiej. Skrzypaczce towarzyszyła przy fortepianie Katarzyna Glensk.

Niewątpliwie w planach mamy kolejne takie koncerty.

Występ Krzysztofa Komarnickiego

Nasz Gitarzysta – Krzysztof Komarnicki wykonał Sonatę D-dur op. 6 nr 1 Francesco Molino

części Sonaty:

 • Allegro
 • Andante
 • Rondo – Cantabile non tanto allegro

Dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, że istnieje coś takiego jak „nieskazitelny gitarzysta klasyczny”. W rzeczy samej, niektórzy z najbardziej utalentowanych graczy na świecie mogą pretendować do tego tytułu, i słusznie. Gitara klasyczna jest instrumentem trudnym do opanowania, wymagającym lat praktyki i poświęcenia.

Aby biegle grać na gitarze klasycznej, trzeba rozwinąć niezliczone umiejętności. Technika musi być bezbłędna, a mięśnie palców silne. Muzyk musi też mieć doskonały słuch muzyczny i rozumieć strukturę akordów. Wreszcie, musi posiadać głęboki repertuar utworów klasycznych, które potrafi wykonywać z perfekcyjnym wyczuciem czasu i dokładnością. Niewiele jest osób, które mogłyby posiadać wszystkie te cechy jednocześnie, a co dopiero na tak wczesnym etapie kariery. Dr. Krzystof Komarnicki jest jedną z takich postaci.

Występ Joanny Okoń oraz Katarzyny Glensk – harmonia Krzyształowych Dzwięków

Joanna Okoń – skrzypce, z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiadła Katarzyna Glensk – przedstawiły zbiór utworów zatytułowany „Pejzaże polskiej miniatury skrzypcowej”. Bezsprzecznie podczas koncertu Kryształowe Dźwięki Prof. Joanna oraz Pani Katarzyna zaprezentowały wyjątkowy i porywający repertuar. Było wydarzenie poświęcone pokazaniu piękna i mocy muzyki klasycznej. W wydarzeniu uczestniczyły nawet dzieci, które mogły cieszyć się niektórymi z bardziej kapryśnych utworów, które zostały wykonane. Muzyka klasyczna jest często uważana za duszną i staromodną, ale ten koncert udowodnił, że może być równie ekscytująca i wciągająca, jak każdy inny rodzaj muzyki.

Usłyszeliśmy

 • Stanisława Lipskiego – Improvisation op.10
 • Alfreda Mistowskiego – Gigue
 • Piotra Maszynskiego -Romans
 • Wacława Niemczyka – Valse Caprice
 • Joseph Achron-Freilachs
 • Mieczysława Weinberga – Rapsodię na tematy mołdawskie op. 47 nr 3

Godnym uwagi, jest to iż propozycje repertuaru przygotowała Pani Professor Joanna wspólnie z Dyrektor Zofią Zwolińską. Podczas występów z pewnością można było odczuć nietypowe dźwięki skrzypiec, które pojawiają się w kompozycjach S. Lipskiego i M. Weinberga, w przeciwieństwie do zwykłego kanonu muzyki klasycznej. Jeśli chodzi o muzykę klasyczną, zima to zdecydowanie najlepszy czas, by się nią delektować. Mroźna pogoda budzi nostalgię za cieplejszymi czasami i wywołuje uczucie spokoju, które idealnie nadaje się na serdeczne sesje słuchania. Ponadto ciemność sprzyja bardziej intymnym występom, a także zapewnia atmosferę sprzyjającą kontemplacji. Niezależnie od tego, czy przeglądamy świąteczne kolekcje, czy odkrywamy nowe ulubione utwory, muzyką klasyczną można cieszyć się o każdej porze roku – ale zima jest szczególnie wyjątkowa.

Występ Magdy Lewandowskiej

Na zakończenie koncertu „Kryształowe Dźwięki” wystąpiła Magda Lewandowska, w wykonaniu której usłyszeliśmy

Fantazję f-moll op. 49 Fryderyka Chopina.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła solistów gorącymi owacjami, jeszcze bardziej utwierdziło nas to w przeświadczeniu o potrzebie takich wydarzeń. Ze względu na rozmiary Dworku oraz pełną sale, owacje aż przyćmiły głos Pani Dyrektor. Niewątpliwie sprawiło nam to ogromną radość.

Koncerty wykonywane przez Artystów nauczających w naszej Szkole, mają niepowtarzalny charakter. Podobnie koncerty uczniowskie wpisują się nie tylko w piękno sali Dworku Fangora, ale również w wyjątkowy pejzaż Ogrodu Botanicznego. Reasumując, cieszymy się bardzo się z naszej współpracy z Ogrodem PAN i oraz tym iż możemy dzielić się naszą miłością do wyjątkowej muzyki. Prawdopodobnie odbędą się one w kolejnych latach. Koncert kryształowych dźwięków był poświęcony muzyce klasycznej. W programie znalazło się wiele różnych utworów z różnych epok, a publiczność była uraczona występem, który był zarówno piękny, jak i poruszający. Muzycy byli w stanie przekazać emocje i pasję każdego utworu w sposób, który wzbudził podziw.

Wydarzenie w czasie pięknej zimy

Gdy dni stają się coraz krótsze, a zima zbliża się wielkimi krokami, pojawia się też chęć, by zaszyć się z dobrą książką lub posłuchać łagodnej muzyki. Ale co z muzyką klasyczną w czasie mrozów? Wbrew powszechnemu przekonaniu, utwory klasyczne mogą być bardzo kojące i relaksujące w chłodniejszych miesiącach. Zima to idealny czas, by zaszyć się z dobrą płytą z muzyką klasyczną. Niezależnie od tego, czy szukasz programu, który pomoże Ci się zrelaksować po długim dniu, czy też czegoś, co wprawi Cię w nastrój na romantyczny wieczór, muzyka klasyczna ma wiele utworów odpowiednich na zimę.

Muzycy klasyczni doskonale zdają sobie z tego sprawę i często wykorzystują chłodną pogodę, wykonując utwory, które zazwyczaj zarezerwowane są dla cieplejszych klimatów. Na zimowych koncertach często można usłyszeć łagodniejsze utwory, które pomogą słuchaczom zrelaksować się bez uczucia senności.

Inną korzyścią płynącą ze słuchania muzyki klasycznej zimą jest to, że może ona pomóc słuchaczom skupić się na otoczeniu. W przeciwieństwie do muzyki współczesnej, która zazwyczaj jest pełna uderzeń i hałasów, utwory klasyczne zazwyczaj opierają się na prostych melodiach, które pozwalają słuchaczom skupić się na innych rzeczach wokół nich. Jest to szczególnie pomocne, gdy próbuje się zasnąć w nocy w cichym pomieszczeniu.

Piękno kryształowych dzwięków

Naszą inspiracją były dzwięki odbijające się od kryształowych płatków śniegu. Fale dźwiękowe odbijające się od kryształów i tworzą bardziej skupiony i czystszy dźwięk. Jest to szczególnie przypomina odczucia w dużych salach koncertowych, gdzie dźwięk często może być zamazany.

Dźwięki mogą być kryształowe. Kiedy dźwięk jest kryształowy, jest jasny i zwięzły. Ma ostrą krawędź i przecina powietrze. Dzięki temu łatwo je usłyszeć i zrozumieć. Jest wiele powodów, dla których muzyka jest świetna. Jednym z powodów jest to, że muzycy są niesamowicie utalentowani i pasjonują się swoją muzyką. W swoje występy wkładają dużo emocji, co widać w wynikach. Dodatkowo muzyka stale ewoluuje i rośnie, co sprawia, że wszystko jest interesujące i ekscytujące. Wreszcie fani są niesamowicie wspierający i entuzjastyczni, co pomaga stworzyć pozytywną atmosferę wokół muzyki.

Reasumując ten koncert

Uczestnicy mogli podziwiać światowej sławy muzyków grających na żywo na scenie, a także wciągające wrażenia, które pozwoliły im wejść w samą muzykę. Efekty specjalne i ekrany wideo pomogły ożywić każdy utwór, zapewniając niezapomniane wrażenia z koncertu. Reprezentowana była świetna mieszanka gatunków, w tym utwory klasyczne i popularne. Niektórzy z publiczności powiedzieli nawet, że nigdy nie słyszeli muzyki klasycznej tak dobrze. Koncert był świetnym sposobem na zafascynowanie uczniów muzyką klasyczną i pokazanie im, jak może być piękna.

Inne koncerty kolędowe

Koncerty kolęd to wieloletnia tradycja naszej szkoły muzycznej funkcjonująca od 2009 roku, z powodu RODO oraz troski o prywatność nie przedstawiamy zdjęć oraz relacji tych koncertów na naszej stronie. Oto linki do naszych koncertów kolędowych:

Koncerty kolęd to jedna z najbardziej cenionych tradycji w naszej szkole muzycznej. Uczniowie i wykładowcy spotykają się, by wspólnie śpiewać kolędy, świętować okres świąteczny i dać coś od siebie społeczności lokalnej. Koncerty stały się coroczną tradycją w naszej szkole i zawsze przyciągają tłumy słuchaczy. Co roku wybieramy nowe kolędy, kierując się tym, co jest popularne w danym czasie. Często prezentujemy popularne piosenki świąteczne, klasyczne kolędy, a nawet świąteczne duety. Koncerty są dla uczniów świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i lepszego poznania kolegów z klasy. Są także okazją dla członków wydziału do zaprezentowania swoich talentów i podzielenia się ulubionymi opowieściami świątecznymi. Mamy nadzieję, że nasze koncerty kolęd spodobają się Wam tak samo jak nam!