Koncert uczniów rozpoczynający rok szkolny 2019/2020
W niedzielę, 17 marca, jeszcze na przedwiośniu 2019 roku, spotkaliśmy się w gościnnym Dworku Fangora w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Program koncertu stawiał duże wymagania przed solistami, zarówno najmłodszymi, początkującymi, jak i dojrzałymi. Wszyscy grali bardzo dobrze i dzięki temu, wykonania miały charakter profesjonalny.
Z klasy fortepianu Julii Lewiuk wystąpili:
- Basia Sobka, w usłyszeniu której usłyszeliśmy „Marsz krasnoludków” i „Walc kwiatów” Piotra Czajkowskiego,
Jaś Piwoński wykonał Sonatinę C-dur Alberta Biel oraz „Lazy Bear” Vitalija Neugasimowva,
Ola Kmiecik wystąpiła grając „Walc kwiatów” Franciszka Schuberta oraz Walc A dur Franciszka Schuberta.
W wykonaniu Michała Kotasa usłyszeliśmy Etiudę C-dur Carla Czernego,
a wykonaniu Mathilde d’Orgeval usłyszeliśmy Inwencję nr 1 C-dur oraz dwa utwory Fryderyka Chopina:Nocturn c-moll op. post. i Walc cis-moll nr 2 op. 64
Klasę gitary Krzysztofa Komarnickiego reprezentowali:
- Helenka Pilichowska, która wystąpiła, grając solo Maskaradę Petera Nutalli, oraz w ducie z Profesorem „Morskie opowieści.”
- Edoardo Gallerani wykonał Andantino Mateo Carcassi
- Achille d’Orgeval wystąpił z utworami „Gipsy Dance” Johna Witeworth’a oraz w „Dance” Petera Nutalli.
Z klasy skrzypiec Zofii Zwolińskiej usłyszeliśmy:
Zakończenie
Dyrektor Szkoły, Zofia Zwolińska, serdecznie podziękowała Solistom za udane występy, Pedagogom – za owocny trud pracy z uczniami i zaprosiła wszystkich na kolejny koncert; tym razem w wykonaniu Profesorów Szkoły, którzy wystąpią dla P.T. gości Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk.
Portale Społecznościowe