Relacja Z 2019 Koncertu Pedagogów

Koncert Naszych Pedagogów był momentem podczas, którego mogli państwo wysłuchać część naszej kadry. W kolejnym dniu po Koncercie Kolędowym Uczniów to jest w niedzielę 20 stycznia 2019 roku, mieliśmy okazję wysłuchać z pewnością wyjątkowego Koncertu Pedagogów Naszej Szkoły, którzy w przepięknej zimowej scenerii, zdobiącej srebrną poświatą szyby sali koncertowej w Dworku Fangora w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk, przedstawili bardzo ciekawy i różnorodny program artystyczny. Koncert nauczycielski to szczególny moment, moment w którym bezsprzecznie prawdziwi mistrzowie grają muzykę. Mówią o swojej muzyce! To jest prawdziwym powodem, dla którego nauczyciel wykonuje muzykę, w związku z tym mogą państwo doświadczyć muzyki, która niewątpliwie jest efektem wieloletniej pracy. Wydaje się jedyną rzeczą, którą przyćmiewa piękno pałacu to właśnie jest muzyka. Przede wszystkim planujemy więcej takich wydarzeń. Koncert naszych nauczycieli muzyki to coroczne wydarzenie, które gromadzi wszystkich naszych nauczycieli muzyki. Świętuje osiągnięcia i wysiłki naszych nauczycieli muzyki.

Jako pierwsza wystąpiła skrzypaczka Joanna Okoń, niegdyś uczennica Dyrektor Szkoły Zofii Zwolińskiej, w której wykonaniu usłyszeliśmy utwory kompozytorów polskich. Godne uwagi jest to że przez wiele lat występowała jako pierwsze skrzypce w Filharmonii Narodowej. Na estradzie zabrzmiały:

 • „Fantasie Orientale” Henryka Wieniawskiego,
 • Maurycego Moszkowskiego -„Guitarre” op. 45 nr 2,
 • Krzesimira Dębskiego – „Cantabile”.
 • Na zakończenie występu mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle efektownego utworu amerykańskiego kompozytora Willimana Kroll’a – „Bandżo i skrzypce”.

Julia Lewiuk prowadząca zajęcia z klasy pianina zaprezentowała trzy pozycje z repertuaru operowego:

 • Wolfgang Amadeusz Mozart – aria Susanny opery „Wesele Figara” – „Giunse alfin il momento.
 • Piotr Czajkowski – aria Jolanty z opery „Jolanta”.
 • Jacques Offenbach aria Antonii z opery „Opowieści Hoffmanna” – „Elle a fui, la tourterelle”.

Krzysztof Komarnicki prowadzący zajęcia gitarowe wykonał:

 • Heitor Villa-Lobos
  2 Preludia:
  Nr 1 e-moll
  Nr 4 e-moll
 • Francisco Tarrega
  Lagrima
  etiuda w formie menueta

Na zakończenie koncertu usłyszeliśmy 3 popularne piosenki:

 • John Lennon/Paul McCartney „Yesterday”
 • James Hetfield/Lars Urlich – „Nothing Else Matters”
 • Atahualpa Yupanqui – La Pobrecita

Dlaczego musimy wspierać nauczycieli muzyki?

Nauczyciele muzyki pomagają dzieciom rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania muzyczne. Kiedy uczniowie dorosną, będą bardziej skłonni do angażowania się w scenę muzyczną. Nieznani bohaterowie edukacji muzycznej: edukatorzy muzyczni mają duży wpływ na życie wschodzących muzyków.

Staramy się zaoferować nauczycielom muzyki platformę do dzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami w postaci relacji z koncertów. Pomaga to nie tylko nauczycielowi, ale także przyszłym uczniom, ponieważ będą mogli podjąć świadomą decyzję o tym, kogo chcą jako swojego nauczyciela. Może również pomóc innym osobom w społeczności, ponieważ zainspiruje ich również do zostania nauczycielami muzyki. Obecnie nauczyciele muzyki są często niedoceniani i niedoceniani za swój wkład. Powinniśmy je uczcić, ponieważ wnieśli wiele do społeczeństwa, co możemy przyjąć za pewnik.

Nie chodzi tylko o muzykę

Nauczyciele muzyczni są w centrum edukacji każdego dziecka, a ich wkład wykracza daleko poza klasę. Pomagają kształtować trwającą całe życie miłość dzieci do nauki, ich poczucie własnej wartości i umiejętność komunikowania się z innymi.

Czym jest koncert naszych nauczycieli?

O zdolności muzyczne naszych dzieci dbają nasi nauczyciele muzyki. Uczą ich nie tylko gry na instrumentach, ale także śpiewu i tańca. To oni dostarczają im narzędzi, które pomogą im rozwijać się jako muzycy. Nauczyciele muzyki są często proszeni o granie na szkolnych koncertach. Koncert naszych nauczycieli muzyki to okazja, w którym mogą zaprezentować swoje umiejętności przed swoimi uczniami i resztą szkoły. Prezentacja umiejętności może pomóc uczniom poprawić ich występy, dając im szansę na ćwiczenie przed prawdziwymi muzykami. Mogą również uzyskać informacje zwrotne i wskazówki od prawdziwych muzyków i poprawić swój występ przed koncertem. Uczniowie mogą zobaczyć, co oznacza bycie muzykiem, a nauczyciele mają okazję dzielić się swoimi pasjami z innymi.

Koncert naszych pedagogów jest sposobem na docenienie tego, co dla nas robią. Jest to dla nas sposób na okazanie naszej wdzięczności i podziękowanie za wszystko, co zrobili dla nas przez lata.

Jakie są korzyści z uczestnictwa w tym wydarzeniu?

Celem tego wydarzenia jest stworzenie okazji dla nauczycieli muzyki do pokazania swoich umiejętności i wiedzy. Wydarzenie to było okazją do poznania najnowszych trendów w edukacji muzycznej, podzielenia się pomysłami z uczniami oraz nawiązania kontaktów z innymi pasjonatami muzyki. Bezsprzecznie to wspaniała okazja na pokazanie umiejętności i talentów naszych nauczycieli.

Koncert Naszych Nauczycieli Muzyki to cykl koncertów, które odbywają się pod koniec każdego roku szkolnego, aby uczcić osiągnięcia i wysiłki naszych nauczycieli muzyki. Ideą Unisono jest zapewnienie platformy dla ludzi do nauki muzyki, bez względu na wiek. Tworzą społeczność melomanów i pedagogów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Co jest ważnego w tym, że nauczyciele muzyki grają muzykę dla uczniów?

Nasi mistrzowie muzyki grający muzykę dla uczniów są ważni, ponieważ pomagają uczniom w nauce utworów i melodii. Pomaga im także rozwijać umiejętności muzyczne.

 • pomaga uczniom lepiej zrozumieć i nauczyć się utworu muzycznego, którego się uczą.
 • może pomóc w rozwijaniu umiejętności i zdolności muzycznych uczniów.
 • może przyczynić się do stworzenia bardziej pozytywnego i przyjemnego środowiska uczenia się dla uczniów. I wreszcie może pomóc w rozwijaniu w uczniach zamiłowania do muzyki.

W skrócie, koncertami pomagają uczniom nauczyć się melodii, rytmu i emocji związanych z piosenką. Przykładowo, gdy uczniowie uczą się nowego dzieła, często mają problemy z opanowaniem melodii. Jeśli podczas nauki puszczamy im melodię, pomagają sobie zapamiętać to, czego się uczą, ponieważ słyszą własny głos i słyszą, jak dobry jest rytm. Odkryłam, że najlepszym sposobem nauki piosenki jest granie jej na gitarze lub pianinie, śpiewając razem z nauczycielem. Można śpiewać w dowolnie wybranej tonacji. Jeśli zamierzasz grać w domu, wystarczy, że będziesz grać prostą melodię.

Co jest wspaniałego w koncertach nauczycieli?

Niektórzy mogą powiedzieć, że wspaniałą rzeczą w corocznych wielkich koncertach szkół muzycznych jest możliwość zobaczenia wielu wspaniałych muzyków w jednym miejscu. Inni mogą powiedzieć, że jest to świetna okazja, by usłyszeć różnorodną muzykę. Moim zdaniem najlepsze w tych koncertach jest to, że dają uczniom szansę wystąpienia przed dużą publicznością. Może to być naprawdę stresujące, ale jest to także świetny sposób na nauczenie się, jak radzić sobie z tremą i jak stać się lepszym wykonawcą. Wielkie koncerty nauczycieli to świetny sposób na docenienie ciężkiej pracy, jaką nauczyciele wykonują w ciągu roku. To także świetny sposób na to, by uczniowie spotkali się razem i uczcili swoje osiągnięcia. Na wielkich koncertach nauczycielskich zazwyczaj występują znani artyści, a także uczniowie. Często odbywają się w Pałacu Fangora. W tym roku Wielki Koncert Nauczycieli odbędzie się w Pałacu Fangora. To dla nas okazja, aby zobaczyć występy uczniów i wysłuchać przemówień przygotowanych przez nauczycieli. Jestem pewna, że wszystkim wam się spodoba.

Wprowadzenie: Czym jest koncert nauczycieli muzyki?

Koncerty dla dzieci to świetny sposób na edukację dzieci w różnych rodzajach muzyki i instrumentów. Dają wszystkim dzieciom możliwość nauki i zabawy, jednocześnie ucząc ich wykonywania. Wydarzenie przeznaczone jest głównie dla dzieci, ale zapraszamy również dorosłych. To sposób na to, aby dzieci były bardziej entuzjastycznie nastawione do muzyki i poznawały różne instrumenty, zadając pytania muzykom.

Koncert Nauczycieli Muzyki to połączony koncert wykonywany przez nauczycieli muzyki i ich uczniów w celu promowania świadomości na temat edukacji muzycznej. Koncerty te są specjalnie zaprojektowane dla dzieci, których wykonawcami są nauczyciele muzyki, którzy będą występować ze swoimi uczniami dla publiczności. To świetny sposób, aby zainteresować dzieci muzyką i jednocześnie dobrze się bawić.

Jakie są zalety koncertów nauczycieli muzyki?

Daje dzieciom możliwość przebywania na żywo i występów przed publicznością. Jest to dla nich również okazja, aby zobaczyć, jak na scenie radzi sobie profesjonalny muzyk.

Zalet koncertów nauczycieli muzyki jest wiele. Nauczyciele muzyki również na tym korzystają, ponieważ daje im możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami z członkami społeczności i przekazywania informacji zwrotnych od publiczności. Koncert Nauczycieli Muzyki to wydarzenie, podczas którego dzieci słuchają różnych muzyków i zespołów oraz mają okazję z nimi porozmawiać.

Wymień zalety koncertów nauczycieli muzyki, aby umożliwić nauczycielom dzielenie się swoimi umiejętnościami z następnym pokoleniem.

 1. Koncerty nauczycieli muzyki to dla dzieci świetny sposób na uczenie się od utalentowanych muzyków w interaktywnej oprawie.
 2. Pracownicy tych koncertów często dobrze rozumieją, w jaki sposób dzieci się uczą i są w stanie wymyślić sposoby, dzięki którym dzieci mogą cieszyć się i rozumieć muzykę. Mają też nowoczesny sprzęt, który jest bardziej interaktywny niż w tradycyjnych salach lekcyjnych.
 3. Koncerty nauczycieli muzyki są okazją dla dorosłych i dzieci do wspólnego świętowania muzyki, co jest świetnym sposobem na wprowadzenie nowych ludzi w świat muzyki!