Nauka Gitary Warszawa 🎸 Dr Krzysztof Komarnicki

Mistrzowska nauka gry na gitarze w Unisono

Nauka gitary z dr. Krzysztofem Komarnickim to przyjemność gry na wszechstronnym instrumencie połączona z możliwością czerpania z ogromnego doświadczenia prawdziwego wirtuoza. Podczas nauki uczniowie mają okazję przyswoić sobie prawidłowe odruchy związane z grą na gitarze. Proces kształcenia dostosowujemy do indywidualnych preferencji oraz zdolności uczniów. Usłyszeć dr. Krzysztofa Komarnickiego mogą Państwo na nagraniu z Koncertu Pedagogów z 2019 roku.
Krzysztof Komarnicki, nauka gitary warszawa, lekcje
fot. Piotr GRONAU

Biografia

Dr Krzysztof Komarnicki studiował grę na gitarze klasycznej pod kierunkiem Krzysztofa Panuciaka oraz Roberto Porroniego. Podyplomowe studia pedagogiczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Roberto Porroniego (gitara klasyczna), skrzypaczkę barokową Marinette Troost (muzyka dawna), pianistów Jerzego Marchwińskiego i Macieja Paderewskiego (kameralistyka). Godne uwagi jest to, iż wiele zawdzięcza pracy z dyrygentem Maestro Janem Pruszakiem, wieloletnim szefem Orkiestry Polskiego Radia.

Sukcesy Muzyczne i Nauka Gitary

Dr Krzysztof Komarnicki jest dwukrotny laureatem „Premio Musica e Natura” w Vicosoprano (Szwajcaria). Otrzymał dyplom honorowy na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej z Fortepianem w Druskiennikach na Litwie.

Jako gitarzysta koncentruje się na dziewiętnastowiecznej muzyce kameralnej. Tworzy duet kameralny z pianistą Wojciechem Łukaszem Świętońskim. Ich zespół należy do nielicznych na świecie mających w repertuarze komplet sonat na gitarę i fortepian Antonio Diabellegom. Godne uwagi, iż jako jedyni wykonują te dzieła na współczesnych instrumentach. Krzysztof Komarnicki współpracuje także z flecistką Kariną Duczyńską. Ich program złożony z polskich polonezów (zarówno oryginalnie przeznaczonych na flet i gitarę jak i transkrybowanych) był znakomicie przyjęty, m.in. podczas koncertów w Żelazowej Woli oraz Pałacu Ostrogskich.

Jego nauka gitary oparta jest również na przygotowaniu do występów na koncertach oraz teorii muzyki.

Praca nad dziedzictwem kultury

Chętnie transkrybuje dzieła rozmaitych epok. Jego prace były wykonywane zarówno przez własne składy kameralne artysty, jak i przez takich mistrzów jak Marcin Dylla, Michał Nagy, Grzegorz Krawiec. Wśród transkrypcji znajdują się takie dzieła jak fragmenty Obrazków z wystawy Modesta Musorgskiego oraz Ballada f-moll, Polonez A-dur oraz Walc a-moll Fryderyka Chopina.

Międzynarodowa kariera

Krzysztof Komarnicki jest muzykologiem o międzynarodowej renomie. Pierwszą pracę naukową opublikował już na drugim roku studiów. Wydał wiele prac poświęconych zagadnieniom form muzycznych oraz faktury instrumentalnej w dziełach Johan Fielda, Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Józefa Haydna, Jana Nepomucena Bobrowicza, Franciszka Liszta and Mauro Giulianiego. W 1993 roku był stypendystą europejskiego programu TEMPUS.  W rezultacie to umożliwiło mu studia na Royal Holloway, University of London, gdzie jego profesorami byli Geoffrey Chew (analiza muzyczna) i Brian Dennis (kompozycja). Krzysztof Komarnicki wydał Dzieła wybrane Jana Nepomucena Bobrowicza w dwóch tomach z obszernymi komentarzami historycznymi oraz biograficznymi. Nie zabrakło także dogłębnej analizy problemów wykonawczych. Rozprawa doktorska Krzysztofa Komarnickiego, obroniona na Uniwersytecie Warszawskim, prezentuje teorię klasycznej formy sonatowej.

Cenione Mistrzowskie Kursy Gitary

Krzysztof Komarnicki ma niemal dwudziestopięcioletnie doświadczenie pedagogiczne. Uczy gry na gitarze, historii muzyki oraz teorii muzyki na wszystkich poziomach od podstawowego po akademicki. Prowadził zajęcia z analizy form muzycznych i czytania partytur na Uniwersytecie Warszawskim oraz z historii i teorii muzyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładał gościnnie oraz prowadził kursy mistrzowskie na Akademiach Muzycznych i Uniwersytetach w kraju (Warszawa, Gdańsk, Łódź, Kraków, Katowice) oraz na licznych konferencjach i kursach za granicą (Bratysława, Vicosoprano, Berlin).

Działalność muzyczna w Radiu i Telewizji

Jest uznanym krytykiem muzycznym i publicystą. Jego teksty ukazują się regularnie w czołowych krajowych periodykach, a omówienia programów filharmonicznych doceniają słuchacze w Kielcach, Łodzi i Wrocławiu. Krzysztof Komarnicki jest zapraszany jako komentator życia muzycznego do Polskiego Radia (Dwójka) i telewizji TVP Kultura. W ostatnich latach przeprowadził wywiady dla Polskiego Radia, „Ruchu Muzycznego” i „Muzyki w Mieście” z takimi artystami jak: Garrick Ohlsson, Heintz Holliger, Krzysztof Meyer, David Harrington z Kronos Quartet, Christina Pluhar z zespołu Arpeggiata oraz Ian Gillan z Deep Purple.

Zajęcia w Unisono Szkoły Muzycznej

Z pewnością nauka gry na gitarze pozwala na poznanie autentycznej muzycznej mistrzowskiej pracy. Ze względu na chęć jak najlepszego kształcenia dr Krzysztof Komarnicki prowadzi zajęcia wyłącznie indywidualnie. Podsumowując, Unisono szkoła muzyczna stawia na najwyższy poziom kształcenia.

Czy chcesz uczyć się gry na gitarze klasycznej w Warszawie? Nie tylko nauka gry na gitarze, ale także doskonalenie siebie jako człowieka, zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie horyzontów myślowych. To jest filozofia wybitnego nauczyciela gitary klasycznej w Polsce.

Radość z gry na gitarze

Najlepszym sposobem na naukę jest dobra zabawa podczas jej wykonywania. Nauka gitary to nie nudne wykłady z teorii czy ćwiczenie z metronomem, bezsprzecznie w nauce kluczowa jest radość. Jest zupełnie inaczej! Rozmawiamy o muzyce, której wspólnie słuchamy, ćwiczymy granie utworów, które lubimy w zespole, a nawet wymyślamy własne piosenki na poczekaniu. Staram się nie tylko nauczyć techniki gry na gitarze, ale także pomóc Ci rozwinąć Twoją muzykalność i zrozumienie świata muzyki (bo naprawdę warto to wiedzieć).

Wybitny nauczyciel gry na gitarze klasycznej w Warszawie, Polska.

Znajdujemy się w Warszawie, w Polsce. W Classical Guitar Lessons oferujemy najwyższej klasy prywatne lekcje dla wszystkich poziomów zaawansowania, od początkującego do profesjonalnego gitarzysty. Nasi doświadczeni nauczyciele zapewnią Ci doskonały trening i indywidualne wsparcie, abyś mógł osiągnąć swoje cele i stać się utalentowanym gitarzystą. Nauczysz się różnych aspektów gry na tym pięknym instrumencie, począwszy od podstawowych technik gry na gitarze klasycznej, aż po granie zaawansowanych utworów repertuarowych, takich jak solowe sonaty Bacha czy Kaprysy Paganiniego! Uczymy nie tylko muzyki klasycznej, ale również podstaw improwizacji jazzowej – wszystko zależy od zainteresowań ucznia.

Piękna muzyka na gitarze

Nie ma znaczenia czy nigdy wcześniej nie miałeś styczności z instrumentem muzycznym, czy też grasz już na pianinie, basie, perkusji… Nasze warsztaty obejmują: – ćwiczenia rozgrzewające – skale – arpeggia etc., które są bardzo ważne dla rozwoju szybkich rąk i dobrej techniki; – piękne arcydzieła napisane przez wielkich kompozytorów takich jak Bach, Mozart, Beethoven etc. I wiele więcej ciekawych rzeczy dzieje się tutaj w Classical Guitar Lessons! Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach odwiedź naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami bezpośrednio! To sprawa że nasze lekcje gry na gitarze klasycznej w Warszawie, cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami.

Hobby Dr. Krzysztofa

Jeśli nie zajmuje się muzyką, najpewniej lata po wirtualnym niebie swoim ulubionym Beechraftem BE35V. Jest członkiem Zarządu Virtual Pilots Association, gdzie pełni funkcję Communication Managera.

Referencje od Dyrektor Autorskiej Szkoły Muzycznej

Doktor Krzysztof Komarnicki jest nie tylko znakomitym gitarzystą, ale również niezwykłym erudytą. Zajęcia z Teorii i Historii Muzyki prowadzi w bardzo ciekawej formie. Pracując nad rozwojem instrumentalnym swoich uczniów, przywiązuje dużą wagę do rozwoju ich muzykalności.

Zofia Zwolińska
Założycielka i Dyrektor Autorskiej Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Unisono Warszawa zaprasza na indywidualną naukę gry na gitarze z prawdziwym mistrzem – Krzysztofem Komarnickim.