Misja Naszej Szkoły Muzycznej

misja uniono, szkoły muzycznej w warszawie, zofia zwolińska, uczennica, fortepian, akompaniamentNasza szkoła muzyczna jest otwarta na potrzeby ludzi pragnących wprowadzić swoje dzieci w świat piękna. To nasza misja. Miejsce, które stwarza szansę harmonijnego rozwoju osobowości, a także rozszerza i pogłębia wrażliwość estetyczną. To nasza misja, którą realizujemy od 2009 roku.

Gra na instrumencie muzycznym jest nie tylko wspaniałą przygodą w świecie muzycznym. Nauka muzyki jest również doskonałym treningiem dla szarych komórek. Muzycy muszą bowiem czytać i zapamiętywać zapis nutowy, grać równo i w odpowiednim tempie oraz koordynować swoje wykonanie z wykonaniem innych osób. Dzięki temu muzycy łatwiej wyławiają znaczące informacje z hałasu niż osoby, które nie mają takich doświadczeń. Okazuje się, że ta umiejętność wpływa na inne funkcje poznawcze, takie jak uczenie się, język, pamięć oraz większą neuroplastyczność wielu obszarów mózgu.

Dzieci, które uczą się gry na instrumentach, mają większy zasób słownictwa i lepiej czytają. Trening muzyczny wydaje się wzmacniać te same procesy neuronalne, które są zaburzone u dzieci z dysleksją oraz mających problemy zrozumieniem mowy w hałasie.

Misja Autorskiej Szkoły Muzycznej Poparta Badaniami

Badania amerykańskich socjologów i psychologów potwierdziły tezę o dobroczynnym wpływie intensywnej nauki gry na instrumencie na kształtowanie psychiki dziecka. Z badań tych wynika niezbicie, iż w wieku dojrzałym byli uczniowie szkół muzycznych, wyróżniają się umiejętnością koncentracji, odpornością na stres, umiejętnością wyznaczania celów i konsekwencją w ich osiąganiu.misja, unisono gitarzyści, szkoła muzyczna

Skrzypce, gitara, fortepian, flet – nieważne jaki instrument muzyczny wybierzemy. Liczy się sama gra, ona rozwija nasz mózg. Nasza misja oparta jest na badaniach, których skrót i link do pełnej wersji znajdą państwo poniżej.

Naukowcy z Northwestern University dokonali przeglądu badań dotyczących wpływu treningu muzycznego na mowę, pamięć, uwagę i wyrażanie emocji. Wyniki ich analizy można znaleźć w czasopiśmie „Nature Reviews Neuroscience”. Badania wyraźnie sugerują, że połączenia neuronów, które tworzą się podczas treningu muzycznego, usprawniają nasz najważniejszy organ. „Mózg nie jest w stanie przetworzyć wszystkich bodźców sensorycznych, które stale go zalewają, dlatego musi prowadzić selekcję i wybierać te najważniejsze” – uważa Nina Kraus, autorka przeglądu, dyrektor Auditory Neuroscience Laboratory na Northwestern University.

Abstract from the above:

“The effects of music training in relation to brain plasticity have caused excitement, evident from the popularity of books on this topic among scientists and the general public. Neuroscience research has shown that music training leads to changes throughout the auditory system that prime musicians for listening challenges beyond music processing. This effect of music training suggests that, akin to physical exercise and its impact on body fitness, music is a resource that tones the brain for auditory fitness. Therefore, the role of music in shaping individual development deserves consideration”.

O Unisono Autorskiej Szkole Muzycznej

Nasza placówka funkcjonuje nieprzerwanie od 2009 roku, prowadząc zajęcia muzyczne oraz przygotowując do międzynarodowych egzaminów, bezsprzecznie podążając za naszą ustanowioną misją.

Międzynarodowe egzaminy są dobrowolne

Przystępowanie do egzaminów prowadzonych na całym świecie przez Radę Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych (ABRSM) jest dobrowolne. Podobnie jak przygotowanie programu do tych egzaminów.

Przygotowujemy co roku uczniów do międzynarodowych egzaminów w zakresie egzaminów instrumentalnych oraz z zakresu teorii muzyki.

Nasi uczniowie przystępujący do międzynarodowych egzaminów ABRSM zdają je z wysoką lokatą.

Na temat międzynarodowego akceptowania egzaminów oraz ich formy mogą dowiedzieć się państwo więcej na stronie partnera. Ponieważ są to cenione egzaminy, uczeń posiadający dyplom ABRSM może podjąć kształcenie w szkołach i uczelniach muzycznych na całym świecie.

Koncerty

Misja zakłada też rozwój gry poprzez aktywny udział w koncertach. Szkoła muzyczna prowadzi kształcenie ukierunkowane na przede wszystkim na przygotowanie uczniów do występów koncertowych przed publicznością. Stanowi to niezwykłą motywację do pracy nad repertuarem na każdym poziomie nauczania. Koncert, na którym uczniowie występują, jest radosnym przeżyciem oraz  zwieńczeniem wcześniejszych, codziennych trudów ćwiczenia w domu.
Wkładamy dużo pracy w przygotowanie cyklicznych koncertów, które organizowane są w Pałacyku Fangorówka Powsińskiego Ogrodu Botanicznego PAN.
Takie założenie kształcenia muzycznego eliminuje stresujące produkcje prezentowane na egzaminach instrumentalnych lub wokalnych.
Zapewniamy w normalnej cenie zajęć instrumentalnych oraz wokalnych lekcje z akompaniatorem przygotowujące do występu na koncertach. Dzięki temu uczniowie rozwijają zdolności współpracy z muzykami, jednoczenie pracując nad tempem, dynamiką oraz rytmem.
Na zakończenie roku szkolnego uczniowie dostają dyplomy potwierdzające włożoną pracę w procesie kształcenia muzycznego. Jednoczenie podkreślamy, iż prowadzimy zajęcia także poza trybem ramy zwykłego roku szkolnego.

Spotkajmy się w Pałacyku Fangora podczas kolejnej serii koncertów.

Nie stosujemy stresujących ocen

W naszej placówce nie ma też miejsca na ewaluację, czyli wystawianie ocen semestralnych. Nie wystawiamy  także stopni na lekcjach. Oceny swoich występów przed publicznością dokonuje sam uczeń, a samoświadomość poziomu, jaki reprezentuje. Wyrażamy jedynie zgodę na prawdziwą muzykę.

Oferujemy pomieszczenia przystosowane do nauki muzyki

Specyficzny jest również wystrój pomieszczeń, w których odbywają się lekcje. Wychodzimy z założenia, że Muzyka związana jest z naszym życiem, że jest swoistą formą odbicia piękna wplecionego w nasze życie. Dlatego sale, w których odbywają się lekcje muzyki, nie wyglądają jak standardowe klasy szkolne, ale posiadają charakter eleganckich pokoi. W takim klimacie dzieci czują się swobodnie i chętniej przychodzą na lekcje,
na których przecież od samego początku nauczyciele wdrażają ich w zadania budujące podstawy kształcenia profesjonalnego. Na tych podstawach, realizowanych z niezwykłą pieczołowitością, rozwijanych potem w trakcie kolejnych lat nauki, buduje się późniejszy sukces kształcenia muzycznego.

Specjalny kącik dla małych dzieci

Dla bardzo młodych uczniów (w wieku na przykład 4 lat) przygotowane są dwa kąciki z różnymi zabawkami i pluszakami. Dzieci mają swoje ulubione zabawki, które „towarzyszą” im podczas lekcji.

W naszej Szkole jest miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży. Dlatego również osoby dorosłe powracają niekiedy po latach przerwy do gry na instrumentach,
które kiedyś odłożyły, lub po prostu uczą się od podstaw.

Czasem, na koncertach mamy grają wspólnie ze swoimi dziećmi.

Mistrzowska kadra nauczycielska

Nauczyciele prowadzący lekcje w Unisono Autorskiej Szkole Muzycznej są koncertującymi muzykami, odnoszącymi sukcesy również na arenie międzynarodowej.
Wszyscy nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie pedagogiczne oparte na prawdziwym dziedzictwie polskiej metodyki nauczania,
która jest wysoko ceniona na świecie.
Każdy z naszych pedagogów posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami. Opinie z kadry Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina,
na temat naszych pedagogów oraz recenzje prowadzonego przez Nas świadczą o najwyższym poziomie prowadzonych zajęć.
Dużą wagę przywiązujemy do indywidualnej pracy ucznia z pedagogiem, jednoczenie starając się przełamać stresujący szkolny model kształcenia.
W linku poniżej znajdą państwo profile nauczycieli. Serdecznie zapraszamy też do kontaktu telefonicznego w zakresie prowadzonych zajęć z nauki gry śpiew.
Niezależnie czy to lekcje gry na pianinie, gitarze, flecie czy też nauka gry na skrzypcach, zawsze zależy nam na najwyższym poziomie.

Poznaj naszych nauczycieli klikając w ten link

Nauka muzyki oparta na wieloletniej tradycji

Unisono Szkoła Muzyczna Warszawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych kształceniem muzycznym. Nigdy nie rezygnujemy z profesjonalnego nauczania, gdyż tylko wtedy uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i – w konsekwencji – przeżywać radosne spotkanie z Muzyką.

Sale muzyczne oraz wypożyczalnia instrumentów

Nasza placówka zawiera specjalnie przystosowane i wytłumione sale do nauki muzyki oraz teorii. Instrumenty, którymi dysponujemy są cyklicznie strojone
i regulowane przez wysokiej klasy lutników. Dzięki dbaniu o nasze muzyczne zaplecze staramy się zapewnić najwyższy komfort kształcenia.

Oferujemy możliwość wypożyczenia instrumentów. Daje to możliwość rozeznania czy instrument, którym zainteresowany jest uczeń, jest odpowiedni. Jednoczenie jest szczególnie przydatne w procesie kształcenia młodszych podopiecznych naszej szkoły muzycznej, którzy w procesie rozwoju zmieniają rozmiar instrumentów, na których podejmują naukę. Przykładem mogą być tu skrzypce o rozmiarze 1/2 druga, które po osiągnięciu większego wzrostu ucznia należy zmienić na rozmiar 3/4.

W ramach naszej placówki dysponujemy fortepianie, kilkoma pianinami oraz salami do ćwiczeń, co sprawia, iż nauka gry na pianinie jest możliwa nawet bez posiadania pełnego instrumentu (mimo wszystko zalecamy).

Staramy się też zapewnić nieodpłatne doradztwo w zakresie kupna instrumentów dla uczniów Unisono.

Szeroki wybór zajęć instrumentalnych oraz wokalnych

Bardzo dużą wagę przykładamy, by prowadzone przez nas zajęcia były na najwyższym poziomie. Jednoczenie jesteśmy w stanie zaoferować lekcje nauki gry na gitarze, skrzypcach, fortepianie, flecie poprzecznym, wiolonczeli oraz zajęcia ze śpiewu operowego, oraz jazzowego.

Dlatego nauka w Unisono jest wyjątkowa, co można zauważyć, czytając pozytywne opinie. Przede wszystkim kadra Unisono jest dumna z wieloletniej działalności na najwyższym poziomie potwierdzony międzynarodową akredytacją. „Wycofaliśmy się z kształcenia publicznego.” Nigdy nie wybraliśmy drogi szkoły publicznej, pomimo dużych dofinansowań, gdyż zależy nam na najwyższym poziomie kształcenia.

Zależy nam na rozwoju artystycznym naszych podopiecznych.

Nasze koncerty i wydarzenia

Szanowni Państwo, wszelkie informacje na temat odbytych koncertów znajdą państwo w zakładce Galeria, zaś na temat nadchodzących w zakładce Aktualności.