Doroczny Koncert 2018

Dorocznym Koncertem, który odbył się w Powsinie w Dworku Fangora. W dniu 16 czerwca 2018 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny 2017-2018. Rok ten w naszej Szkole obfitował w wiele wydarzeń muzycznych. Odbyły się dwa koncerty Pedagogów. Uczniowie występowali podczas pięciu koncertów. Podobnie do poprzednich lat, koncert odbywał się w przepięknej sali Dworku Fangora. Wyjątkowe wnętrze, jeszcze bardziej wspaniała akustyka powodowały, że soliści grali lepiej, niż im to zdarzało się w trakcie pracy nad utworami. Bezsprzecznie ku ogromnej satysfakcji ich pedagogów.

Doroczny koncert jest wyjątkowym wydarzeniem, które łączy społeczność w celu świętowania muzyki i kultury. Na koncercie wystąpią nasi podopieczni. Koncert jest otwarty dla naszych uczniów i rodziców, więc koniecznie wyjdź i ciesz się kolejnymi wydarzeniami z nami! To szansa dla uczniów na pokazanie swoich umiejętności i wspólne występy. Dla nas to zawsze radosny moment. Widzimy efekty wspólnej pracy na estradzie.

Początek koncertu dorocznego

Koncert rozpoczęła Pola Rossokhina, piosenką dedykowaną Mamie. Następnie na fortepianie Pola wykonała „Lekką Piosenkę” Hummela. Pola jest uczennicą Julii Lewiuk.

 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 18
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 19
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 20
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 3
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 4
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 5
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 6
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 7
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 9
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 10
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 11
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 12
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 13
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 14
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 15
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 16
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 17
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 2
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 1
 • Zdjęcie z koncertu dorocznego 2018 nr 8

Klasy instrumentów

Koncert doroczny to bezsprzecznie ważny moment dla naszych uczniów. Uczniowie klas instrumentalnych występowali w kolejności. Ze względu na potrzeby tego wpisu posortowaliśmy występy ze względu na klasy instrumentalne.

Klasę fortepianu Julii Lewiuk reprezentowali także uczniowie:

 • Marcelina Lubowicka, która zagrała miniaturkę Davida Blackwella „Bump in the Night”.
  i jej siostra Michasia Lubowicka, którą usłyszeliśmy w utworze Agnieszki Lasko „Opowiadanie o gamie”.
 • w wykonaniu Basi Sobki usłyszeliśmy „Melodię” Agnieszki Lasko.
 • a w wykonaniu Victora Poilpot „Odę do radości” opracowaną w wersji fortepianowej w oparciu dzieło Ludwika van Beethovena.
 • Robin Schwaegli wystąpił z dwoma utworami, które przygotował do egzaminu w ABRSM: „Gypsy Song” Bryana Kelly i „Asian Tiger” Roba Halla’a.
 • Jaś Piwoński zaprezentował na estradzie cały repertuar, jaki przygotowywał do egzaminów ABRSM: Wolfganga Amadeusza Mozarta”Romanzę”, Ferdinanda Hillera „Pieśń Polską i Nicolasa Scott-Buett „Atitude”.
 • Madlein Hoijer wykonała Piotra Czajkowskiego „Marsz Żołnierzyków” i Ludwika van Beethovena „Taniec Niemiecki”.
 • Leon Gryurkovich, zagrał „Walczyka na niepogodę” Agnieszki Lasko.
 • Michał Kotas wystąpił z dwoma utworami: Krebs’a Prelud „Jesus, My Joy”.
 • oraz Brono Bjelinskiego „Alarm”, z którymi wystąpił na egzaminie ABRSM.

Klasę gitary Krzysztofa Komarnickiego reprezentowało:

 • dwóch braci Karol i Gustaw.

Z klasy skrzypiec Zofii Zwolińskiej wystąpiły:

 • Inez Chavrier, która zagrała miniaturkę ze zbioru rosyjskiej pedagogiki skrzypcowej.
 • Julia Jaworska, w wykonaniu której usłyszeliśmy „Introdukcję i Poloneza” Carla Boehma.
 • Ella Bai wystąpiła z Koncertem C-dur Dymitra Kabalewskiego.
 • Natalia Voloshyna wykonała utwór Fritza Kreisslera „Prelude i Allegro w stylu Pugnianiego”.

Zakończenie roku szkolnego

Na zakończenie Koncertu Dyrektor Szkoły, Zofia Zwolińska, wręczyła uczniom Dyplomy z Wyróżnieniem, gdyż na taką formę uznania zasłużyli uczniowie naszej Szkoły, których praca zaowocowała licznymi występami przed publicznością.

Podsumowując osiągnięcia minionego roku szkolnego Dyrektor Szkoły podkreśliła, jak duże znaczenie dla rozwoju muzycznego ma częste koncertowanie. Nasi uczniowie zdobywają już tak zwane „przysposobienie estradowe”, dzięki któremu właśnie na estradzie osiągają maksimum skupienia. Dlatego grają lepiej niż w innych warunkach. Drobne uchybienia, które zdarzają się przecież i dojrzałym artystom, nie zakłócają, podobnie jak tamtym, wykonywania utworu. Satysfakcja jaką czerpią z licznych występów mobilizuje do wytrwałej pracy na instrumencie.

DO ZOBACZENIA PO UDANYCH WAKACJACH W DNIU 3 WRZEŚNIA !

Inne koncerty doroczne w Autorskiej Szkole Unisono

Koncerty doroczne to wieloletnia tradycja naszej szkoły muzycznej funkcjonująca od 2009 roku, z powodu RODO oraz troski o prywatność nie przedstawiamy zdjęć oraz relacji tych koncertów na naszej stronie. Oto linki do naszych koncertów dorocznych:

Muzyka zawsze stanowiła ważną część tradycji naszej szkoły. Od lat organizujemy wielkie koncerty na zakończenie roku szkolnego, aby uczcić ciężką pracę i poświęcenie naszych uczniów. Koncerty te są zawsze ekscytujące i stanowią dla uczniów wspaniałą okazję do zaprezentowania swoich talentów. Jedną z tradycji naszej szkoły muzycznej jest uroczysty koncert na zakończenie roku szkolnego. Koncerty te są zawsze wielkim sukcesem i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. To świetny sposób na podsumowanie roku szkolnego i uczczenie wszystkiego, co udało nam się osiągnąć. Koncerty są zawsze bardzo urozmaicone i zwykle występują na nich niektóre z naszych najpopularniejszych zespołów.

Lato to wspaniały moment na koncerty w otoczeniu natury

Letni koncert to niezwykłe wydarzenie, które ma moc poprawiania nastroju i podnoszenia na duchu. Lato, sezon ciepła i słońca, tworzy idealne tło dla żywych i radosnych doświadczeń muzycznych. Oto kilka powodów, dla których letni koncert może znacząco poprawić Twój nastrój. Letnie koncerty często odbywają się w miejscach na świeżym powietrzu, co pozwala cieszyć się przyjemną pogodą i chłonąć promienie słońca. Przebywanie na łonie natury i wygrzewanie się w promieniach słońca może mieć pozytywny wpływ na Twoje ogólne samopoczucie. Tworzy orzeźwiającą i pobudzającą atmosferę, która natychmiast poprawia nastrój.

Ta pora roku oferuje beztroską atmosferę i uwolnić się od zmartwień i stresu. Połączenie wspaniałej muzyki, atmosfery na świeżym powietrzu i towarzystwa innych uczestników koncertu tworzy środowisko czystej radości i wolności. Lato to czas świętowania i uroczystości, a letni koncert doskonale oddaje tego ducha. Czy to żywy festiwal muzyczny, czy koncert ulubionego artysty, energia i entuzjazm są zaraźliwe. Żywe bity, chwytliwe melodie i zbiorowe podniecenie tłumu tworzą euforyczną atmosferę, która natychmiast podnosi na duchu.

Doroczne koncerty często pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Niezależnie od tego, czy śpiewasz razem z ulubionymi piosenkami, tańczysz z radością, czy jesteś świadkiem niesamowitych występów, te doświadczenia pozostają z Tobą na długo po zakończeniu koncertu. Radość i szczęście płynące z tych chwil może mieć długotrwały wpływ na Twój ogólny nastrój i samopoczucie.

Pałac Fangora to historyczna placówka

Pałac Wojciecha Fangora w Warszawie jest niezwykłym miejscem, które przyciąga uwagę i jest ciekawe z kilku powodów. Po pierwsze, pałac posiada bogatą i fascynującą historię. Został zbudowany w latach 20. XX wieku i reprezentuje styl modernistyczny z elementami secesji. Od tego czasu pałac przeszedł wiele przemian i jest świadkiem ważnych wydarzeń w historii miasta.

Obecnie pałac pełni rolę centrum kultury i sztuki, będąc miejscem organizowania różnorodnych wystaw, koncertów, spektakli teatralnych oraz warsztatów artystycznych. Jest to miejsce spotkań dla artystów, kulturalistów i miłośników sztuki, które inspiruje do odkrywania nowych talentów i projektów.

Pałac Fangora jest otoczony urokliwym parkiem, który dodaje mu niepowtarzalnego uroku. Spacerując po jego okolicach, można cieszyć się zielenią, spokojem i pięknem natury. To idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się w otoczeniu pięknej architektury i przyrody.

W pałacu regularnie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, wystawy sztuki czy pokazy filmowe. To doskonała okazja, aby skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i spędzić czas w wyjątkowym miejscu. Wydarzenia organizowane w pałacu są starannie dobrane, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia artystyczne.

Odwiedzając Pałac Fangora, można również lepiej poznać lokalną historię Warszawy. Wiele wystaw prezentowanych w pałacu skupia się na historii miasta, jego mieszkańcach i znaczących wydarzeniach. To doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę na temat stolicy i zrozumieć jej rozwój i ewolucję na przestrzeni lat.